TEDxVilnius 2012 – buvo nuostabu!

  TEDxVilnius 2012 užrašinė ir dalyvio kortelė

TEDxVilnius 2012 užrašinė ir dalyvio kortelė

Visai netikėtai gavau pasiūlymą iš HUB Vilnius (labai ačiū!) nueiti į TEDxVilnius. Na ir atsisakyti kaip ir negalėjau, ir nuėjus net nepasigailėjau. Renginys vienu metu nuo įdomaus iki nuobodoko krito, o vėliau ir įtraukė, ir pabaiga tapo tiesiog nuostabi. Aš visuomet maniau, kad šis renginys yra tik pranešimų skaitymas kažkokia tema vien tik  tam, kad skaityti. Visgi, organizatoriai norėdami pabrėžti, kad tai nėra tik tuščios kalbos, sugalvojo pagrindinę temą “Hungry for Action“ ir pakvietė tik asmenis, kurie ne tik kalba, bet ir kažką padaro. Taip pat turėjo būti ir su renginio klausytojais – dalyviais. Jie visi privalėjo parašyti motyvaciją, pasirinkti norimą bilieto kainą, ir renginio metu bendrauti su kitais atėjusiais ant jų kortelių nurodytomis temomis. Taip net parašyta Vlado Lašo prakalboje, kuri skatina imtis veiklos, susipažinti su nepažįstamais ir kažką išsinešti iš šio renginio ar pradėti naują veiklą.

Pirmasis pranešėjas Ray Bartkus nuo pačio ryto žadino klausytojus ir jų vaizduotę pradėdamas paprastu tašku ant vienspalvio fono (juodas ar baltas, neprisimenu). Parodė kaip iš vieno taško galime gauti kažką naudingo priklausomai nuo to, kokiu kampu pažiūrėsime. Visą taško kelionę galėsite pamatyti, kai tik organizatoriai įkels video įrašą, tad teks palaukti keletą savaičių. Kita pranešėja buvo moteris Cheryl Miller, kuri norėtų matyti daugiau moterų informacinių technologijų srityje. Pasiguodė, kad moterys į šią sritį neina, nes filmuose, vaikiškose knygose ir gyvenime nėra tinkamų pavyzdžių, kad mergaitės paaugusios norėtų siekti tokios karjeros. Vienintelis žinomas atvejis, kai 51% moterų viename universitete pasirinko būtent biotechnologijų studijas, nes mėgo vieną serialą. Tai va, reikia daugiau pozityvių istorijų apie moteris ir dar būtų gerai, kad apie tai rašytų moterys, nes dabar dažniausiai tai daro vyrai. Vėliau Jonathan Bradford kalbėjo apie verslumą, mentorystę. Prabrėžė, kad nesėkmė yra tiesiausias kelias į sėkmę. Jei tu bandai ir tau pasiseka, tai laimi, o vat jeigu bandai ir nepasiseka – tu pasimokai ir įgyji patirties. Dar paminėjo, kad mentorystė nėra paprasčiausias vadovavimas ar nurodinėjimas, o tiesiog darbas kartu, kai ne tik mokoma, bet ir mokomasi iš kitų.

Interneto gyventojams svarų pranešimą skaitė Hasan M. Elahi, kuris tiesiai šviesiai pasakė, kad jei jūs pats neužsiregistruosite “internete“, tai už jus tai padarys kažkas kitas ir pateiks neteisingą informaciją apie jus.  Vat pvz. vienas mano bendradarbis užsiregistravo viename iš socialinių tinklų vien tik dėl to, kad kiti jo vardu nesukurtų netikros paskyros. O Hasan’as jau dešimt metų viešina savo aplankytų vietų tualetų, lovų ir kitų objektų nuotraukas ir buvimo vietą, nes kažkada jį buvo pasigavę FBI. Dar vienas susijęs su istorija pranešėjas buvo Aleksandras Matonis, kuris priminė Žalgirio mūšį ir pranešė, kad greitai bus naujas filmas, ir tai, kad šį mūšį pradėjo laimėti saulės strategija (akina) ir laukimas/kantrybė.

Aurelijus Veryga pasakojo apie alkoholio vartojimą ir bandė atkalbėti jį vartoti. Parodė, kad tie statistiniai skaičiai tėra tik skaičiai ir realybėje viskas vis tiek priklauso nuo konkretaus žmogaus. Pabrėžė, kad alkoholikais tampa ne “tie“, bet ir paprasti žmonės, kurie vis po truputėlį, po truputėlį. Taigi, geriausia išvis negerti! Su kuo visiškai sutinku. Gaila, dar nepapasakojo apie rūkymą. O pačioje paskutinėje sesijoje Marcus Orlovsky pateikė tokį pavyzdį su daug alkoholio vartojančiais asmenimis ir auditorijai reikėjo pasirinkti vieną žmogų pagal kelių sakinių aprašymą.  Lyg kažkas panašaus buvo:

Candidate A – Associates with crooked politicians, and consults with  astrologists.  He’s had two Mistresses. He also chain smokes and drinks 8 to 10 martinis a day.
Candidate B – He was kicked out of office twice, sleeps until noon, used opium  in college and drinks a quart of whiskey every evening.
Candidate C – He is a decorated war hero. He’s a vegetarian, doesn’t smoke, drinks an occasional beer and never cheated on his wife.
Which of these candidates would be your choice?

Po kiekvieno paminėjimo, jis taip džiaugsmingai ištardavo alkoholio pavadinimą, kad pasijautė didelė atsvara Aurelijaus kalbai (liūdna).  O iššifravimas yra toks:  A – Franklin D. Roosevelt, B – Winston Churchill, C is Adolph Hitler. Visgi, šis pranešimas buvo paskutinis ir ne tik, kad patiko, bet privertė nusijuokti ne vieną kartą ir užsinorėti dar vieno TEDx.

Renginio metu galėjome pasiklausyti ne tik rimtų pasakojimų, bet ir išvysti, išgirsti nuostabius pasirodymus, kurių metu ne tik dainavo, grojo ar šoko baletą, bet ir Jurgis didžiulis bandė vienu metu kalbėdamas ir grodamas įtikinti auditoriją nevartoti muzikos. Šiuos visus “pranešimus“ būtinai pažiūrėkite kai tik atsiras įrašai internete – nepasigailėsite. Taip pat, pažiūrėkite ir tuos, kurių čia nepaminėjau!

O ką jūs iš ten parsinešėte? Su kiek naujų žmonių susipažinote ar sėdėjote visą laiką vieni vienoje eilėje ir su niekuo nebendravote?

Apie pow
Google+ URL - http://www.google.com/+powww

7 Responses to TEDxVilnius 2012 – buvo nuostabu!

 1. Dovilė says:

  Gal turite minčių, kaip galima būtų gauti pakvietimą kitais metais? Šiais metais žiūrėjau transliaciją internetu, bet labai norėjosi būti ten gyvai.

  • pow says:

   Siūlyčiau susirasti darbą ir užsidirbti bilietui arba nueiti savanoriauti, arba įsidarbinti įmonėje, kuri remtų renginį ir gautų kvietimų.

 2. Linas says:

  Super,man irgi patiko:) ir reikia pripažinti duoda papildomą impulsą veikloms tokios kalbos:)

  • pow says:

   Linai, o gali išduoti paslaptį kokioms? 🙂

   • Linas says:

    Na paskutinė kalba tai pakoregavo paskutinė kalba pakoregavo paskaitų kurias vedu, vedimo metodus(toks studentai-studentams yra projekčiukas), Robotukas(Kubilius), tai kažkaip irgi pakėlė nuotaika nes pats su jais dirbu ;D o Andrrew tai aplamai privertė susimątyti ką reikia pasiekti per ateinančius kokius 10m, kad mano akimis prasidėjus naujiems laikams apie ~2030, kad tada ramiai galėtum gyvent:D, bet sakau patiko. 100% palaikiau gydytoją gaila, pas mus visuomenė vargu ar nori tai suprasti, o gaila.

    • pow says:

     Gaila, neprisimenu ką ten apie ateitį pasakojo, bet kai bus įrašai reiks dar kartą peržiūrėti. Puiku, kad keisi kažką paskaitose. 🙂

 3. Atgalinis pranešimas: Partnerystė su Microsoft ir kitos Hub naujienos 10.19 | Hub Vilnius

%d bloggers like this: