Pasimokykime kokią kitą kalbą – nereali mokymo medžiaga internete

Nepatiko prieš savaitę pateiktas sąrašiukas beveik tik IT kursams? Imkit šią savaitę užsienio kalbų sąrašiuką. Tik čia niekas Jūsų taip rimtai netikrins ir nesudarys Jums tvarkaraščio, nes reikės viską savarankiškai susiplanuoti ir vykdyti tą planą pagal grafiką. Tarkim, norite pasimokyti ispanų, o gal vokiečių, o gal nemokate jokios užsienio kalbos ir norėtumėte bent anglų šiek tiek išmokti? Jums tereikia šio sąrašo nuorodų, interneto, kolonėlių arba ausinių  ir noro. Net jeigu neturite interneto,  galite parsisiųsti kai kurių pamokų garso įrašus, atsispausdinti dialogus. Na daugiau ir plačiau žemiau, bet net jei ir nedomina kalba, peržiūrėkite bent po vieną detektyvo video epizodą! Jų nuorodas paryškinau – jos raudonos.

Anglų kalba – tiems, kas visai nemoka anglų kalbos, lietuviai yra parengę ir leidžia pradedantiesiems pasiekti dalį mokomosios medžiagos, garso ir video įrašų, kuriuos galite rasti:

Ispanų kalba (jei jau mokate anglų)

Jeigu norite išsaugoti testų rezultatus, galite užsiregistruoti, nes yra ir nemokama narystė. Galima išbandyti ir garso įrašus, tik jų gal ir mažoka.

 • http://www.discoverspanish.com/ – šaltinis garso įrašams paklausyti ir išmokti suprasti ir kalbėti ispaniškai, nes mokytojai palieka laiko pakartojimui, uždavus klausimą palieka laiko atsakymui sugalvoti ir atsakyti, ir tik po to išgirsti teisingą atsakymą. Nemokamai galima parsisiųsti net 36 pamokas mp3 formatu, kurios trunka apie 15min ir yra suskirstytos pagal temas. Kas 6 pamokas yra skyriaus pakartojimo pamokėlė, padedanti prisiminti ką jau išmokote.
 • http://www.bbc.co.uk/languages/spanish – jei jau atlikote visas užduotis aukščiau paminėtuose, galite imtis šio. Jei anie nepatiko, vis tiek galite apsilankyti čia ir užsisakyti naujienlaiškį – kas savaitę gausite laišką su nuoroda į tam tikrą temos puslapį, kur galėsite peržiūrėti trumpą dialogą ir ta tema paspręsti paprastas užduotis.
 • Mi vida loca – įdomiausia dalis, nes kaip rašoma tai yra misterija – šioks toks  interaktyvus serialas iš 22 epizodų. Pirmas yra apie žmogų, kuris atvyksta į Ispaniją, bet ispanų nemoka ir pirmą dieną vos negauna su keptuve galvon.
 • http://users.ipfw.edu/jehle/VERBLIST.HTM – ispanų kalbos veiksmažodžių formos.
 • http://www.spanishdict.com/ – žodynas su paaiškinimais

Vokiečių kalba (jei jau mokate anglų)

 • Deutsche Welle – vienas iš geriausių įrankių mokytis vokiečių kalbą, kokius tik prisimenu. Mokymo medžiaga pateikiama nuo A iki C lygio. Registracija nemokama, todėl galima sekti pasiekimus. Teorija, po to pratimai jai įsisavinti, kurie tiesiog įtraukia. Jame taip pat yra nemažai audio įrašų, tik gal ne visiems jie patiks, bet jei vieno tipo nepatinka, reikia peržiūrėti kitą.
 • Misija Berlynas –  virtuali kova prieš priešus Berlyne, kurią sudaro net 26 epizodai, yra papildoma medžiaga tinkama spausdinimui. Pvz. pirmasis garso įrašas pateikiamas čia, šalia galima rasti dialogo tekstą ir interaktyvius pratimus susijusius su tema. Nepatingėkite išspręsti detektyvo ir atlikti pratimų. Bus čia ką veikti.
 • http://www.bbc.co.uk/languages/german/  – galima užsisakyti naujienlaiškį ir kas savaitę prisiversti pasimokyti.

Kitos video pamokos:

 • Misija Paryžius – irgi 26 epizodai, tik čia reikia išsaugoti Prancūziją ir surasti kaltininką, bet jau mokoma prancūzų kalbos. Viskas prasideda nuo pirmojo epizodo, kai kažkas pasikėsina į  Evą.
 • Misija Krokuva – gangsteriai nenori, kad Lenkija papultų į Europos sąjungą. Štai ir mokykitės lenkų kalbos. Pirmasis epizodas iš 26 – žinutė butelyje.

Pažiūrėję epizodus, nepamirškite atlikti interaktyvių pratimų žinių patikrinimui!

BBC puslapyje galite rasti ir šių kalbų mokymo medžiagos:

Kitos nuorodos:

Apie pow
Google+ URL - http://www.google.com/+powww

14 Responses to Pasimokykime kokią kitą kalbą – nereali mokymo medžiaga internete

 1. Atgalinis pranešimas: Norėčiau, bet nereikia vokiečių kalbos. Ar tikrai? « Nereikia, bet norėčiau

 2. Egidijus says:

  Vienas iš naujesnių projektų norintiems išmokti anglų kalbą, tai englishthruhumor.com. Tai moderniausia lietuvoje elektroninio mokymosi sistema, o pats projektas – bendras lietuvių ir amerikiečių darbas. Taip pat yra keletas nemokamų pamokų 🙂 Prašom išbandyti

 3. sagutis says:

  Aš dar viena vokiečių kalbai norėjau pasiūlyti – http://vokieciu24.lt, man patiko 🙂

 4. Ele says:

  Rekomenduoju http://www.onestopenglish.com tinklalapį. Dalis informacijos moka,a bet daug ką galima gauti ir nemokamai. Rekoemnduoju pažiūrėti Guardian Weekly laikraščiu paremtus skaitymo tekstus aktualiomis temomis ir žodynu.

 5. CiaoCiao says:

  Sveiki!

  Gal kam būtų naudinga italų kalbos mokomasis puslapis pradedantiesiems http://www.CiaoCiao.lt

  Pamokos, savikontrolės testai ir žodynėlis. Pamokos atnaujinamos pagal galimybes:) Nemokamas!

  Jei pasirodys naudinga būtų labai didelis ačiū už Like facebooke http://www.facebook.com/CiaoCiao.lt

  Sėkmės!

 6. LINA says:

  Sveika, labai naudingas tavo įrašas. Tikrai pasinaudosiu ispanų kalbos pamokėlėmis, o tada gal ir kursus kokius praeisiu. Tai mano didelė vaikystės svajonė. Ačiū ir tikrai dar čia užsuksiu.

  • pow says:

   Svarbiausia, kad pradėtum ir nesustotum. 🙂

   • Valdas says:

    Visiškai teisingai. Aš senokai nesustoju domėtis ir mokytis, kai savarankiškai pradėjau mokytis vokiečių k. O ir namie yra norvegų, švedų, danų, vokiečių, anglų, rusų, islandų, prancūzų bei čekų kalbos knygos, kadangi domėjimasis prasidėjo nuo skandinavų k, domėtis kitomis kalbomis ir nors kažkiek išmokti įtraukė tarsi verpetas 🙂

 7. Atgalinis pranešimas: Prie kurios bendruomenės jungsitės šiais metais? « Perkam. Taupom. Neperkam.

 8. Milda says:

  O prancuzu?!

 9. Laura says:

  Bonjour a tous!Labas visiems! 🙂
  Prancūzų kalbos mokytoja, turinti prancūzų filologijos-pedagogikos laipsnį, mokymuose patirties, bei begalinę kantrybę, SKYPE pagalba, privačiai ir kokybiškai moko prancūzų kalbos visais lygiais iš naujausios metodinės medžiagos ir išmoko laisvai komunikuoti.gali padėti ruoštis pamokoms ar egzaminams. Ruošimas DELF, DALF egzaminams . Taip pat mokinu anglų kalbos A1 ir A2 lygius.
  Daugiau info francaisanglais2014@gmail.com

 10. Hi,

  We moved our site, so could you please update the link to http://www.speakenglish.co.uk/?lang=lt to the following:

  http://lt.speaklanguages.com/anglų/

  Thanks,
  Chris

%d bloggers like this: