Asus Express Gate Cloud – sakote čia operacinė sistema?

Gavau nešiojamą kompiuterį kuriame teoriškai turėjo būti Windows operacinė, bet praktiškai tebuvo kažkoks debesėlis pavadinimu ASUS Express Gate Cloud. Kai tik įsijungė nesupratau kas čia per velnias ir kodėl iškart siūlosi pasileidžiama Google Chrome naršyklės ieškyklė. Ogi pasirodo šis debesiukas skirtas greitam ir saugiam internetinio kompiuterio naudojimui. Sako, kad jokių virusų nebus, nes tai Linux, ir greitas, nes niekas daugiau neryja resursų ir leidžia greitai būti pasiekiamas. Na krovimosi greičiu nesiskundžiau, bet užtat kai paspaudi tą dešinėje didžiausią išjungimo mygtuką – atsiimi, nes tenka palaukti kol išsijungs.

Asus Express Gate Cloud mus pasitinka

Pati sistema yra tokia minimalistinė, kad joje yra tik naršyklė, kurios negalima sumažinti paspaudžiant minuso mygtuką – tokio net nėra. Jei nori atsidaryti kažką kito – spausk X.

Google Chrome be sumažinimo mygtuko

Google Chrome be sumažinimo mygtuko

Nors ir ten to kažko kito ne tiek jau ir daug. Kažkoks kalendorius, kuriam neaišku kaip sukurti savo susitikimus ar kokius kitus įvykius, nuorodos į tam tikrus puslapius ar „aplikacijas“, kurių nelabai pavyko paleisti. Buvo atskiras blokelis ir Facebook’ui, kurį paspaudus ekranas sumirgėjo, pasirodė žydras ekranas be jokio užrašo ir patekau galiausiai į Chrome naršyklę. Na dar buvo Youtube, žaidimai ir nuotraukų peržiūra. Liko taip ir neaišku kaip pamatyti  HDD ir prijungtos per USB laikmenos turinį, kaip pakeisti laikrodžio valandas, įsijungti lietuviškas raides arba kodėl naršyklėje rašo kinų hieroglifais… Visas galimybes galite šiaip ne taip įžvelgti nuotraukoje žemiau, kurs atsiranda paspaudus pirmąjį mygtuką apačioje dešinėje iš devynių rutuliukų. Paspaudus jį dar kart – vaizdas grįžta į tą kaip pirmame. O man taip norisi ten spaust. ir stumdyt. Deja, čia ne liečiamas ekranas ir ne Android’as. O galėtų…

Asus Express Gate Cloud pasirinkimas

Asus Express Gate Cloud pasirinkimas

Atsidarius Chrome kažkaip netyčia radau procesų sąrašiuką, kurio žemiau buvo šioje paprastutėje OS nuoroda krūtiems naudotojams – Stats for nerds, nors nieko ten įdomaus lyg ir neparodė. Vis tiek labai jau ribotas visas šitas daiktas.

Stats for nerds

Stats for nerds

Na gerai, šiek tiek konfigūruoti leidžia, bet kažkaip labai jau kreivai visa tai veikia. Bandžiau atsiųsti atnaujinimus. Kaip ir atsiuntė, persikrovė, bet tame sąraše jie vis tiek lieka ir taip be galo be krašto. Pati konfigūravimo aplinka gražiai atrodo, bet kas iš to, jei jautiesi surištomis rankomis. Ypač patiko, kai paspaudžiau ant didelio trečio mygtuko apačioje – ten lyg spartusis Windows diegimas. Iškart jie rekomenduoja turėti du skirsnius C: ir D: ir leidžia spausti toliau. O kas toliau? Ogi sako, kad kažkas negerai su tais skirsniais – tipo per daug turi. Cha. Tai va tai tau ir rekomenduojamas nerekomenduotinai veikia.

ASUS Express Gate Cloud nustatymai

ASUS Express Gate Cloud nustatymai

Nepatinka nuotraukų kokybė? O gal taip iš tikro vaizdas ir atrodo, nepagalvojot? Na vaizdas ne toks ir blogas, gal labiau čia mano telefonas susipyko su nauju žaislu, bet mobiliame telefone ir operacinė sistema, ir pats ekranas daug fainesnis. Tai ką žinau. Kiek teko paieškoti, radau jog kažkam šie vartai yra patogūs. Na  jei naudojiesi tik naršykle ir nemėgsti turėti dviejų. Ar kas naudojatės?? Ar iškart diegiatės ką nors kito?

Apie pow
Google+ URL - http://www.google.com/+powww

4 Responses to Asus Express Gate Cloud – sakote čia operacinė sistema?

 1. skirtumas says:

  Pow, o ten nėra prntscr ar pan. mygtuko? 😉

  • pow says:

   nežinau, neieškojau. fotkinti įdomiau gi. gi neaišku kur ten tos fotkės būtų išsaugotos ir kaip jas po to į emeilą įkelti 😀

 2. Jonas says:

  Hey, turiu ASUS Eee PC 1011PX. Viskas labai panasu, tiesiog man butinai reikia ten imesti Windows OS. ASUS pagrindiniame puslapyje raso, kad salia express cloud gate yra Windows 7 starter. Tokio stebuklo cia neradau, instrukcija lenkiskai. Pagal ideja Windows turetu buti instaliuojami is mano paties disko, esme tame kad siame modelyje nera CD ROM. Buvau prijunges USB laikmena noredamas rasti tam tikrus dokumentus, neradau tokios funkcijos kuri leistu tai padaryti (tai kam tada USB jungtis?). Radau keleta gidu internete, kaip naudojantis kitu kompiuteriu suformatuojant laikmena kaip daikciuka widows idiegimui. Taip! Ne! Nerodo USB, neatpazista jo kaip Windows disko. Na, dar ten minima pora operaciju per BIOS, paleidus setup, atrodo,kad viskas tiesiog elementaru, bet pasirodo i F2 klavisa sitas modernusis sedevras nereaguoja, ir nera jame jokios BIOS. Padekit, ka?:[[[[ tel. [išmestas]

  • pow says:

   pagal, asus gali rašyti ką nori, bet jei tu kai pirkai nesumokėjai už windows 7 starter – jų nebus niekur. Jei nusipirkai windows – bus lipdukas su windows 7 ženkliuku ir dar vienas su kodais jiems aktyvuoti 🙂 O paspaudus tą trečią mygtuką su rodykle ką siūlo?
   instaliuojami iš tavo paties disko, tai reiškia iš KIETOJO disko(c:. d:), o ne iš cd-rom.
   Šiaip tam, kad instaliuotų iš usb pirmiausia usb turėtų būti paleidžiamasis, t.y. ten turėtų būti ką paleisti, o tik po to nustatyta, kad iš jo būtų paleidžiama. Tarp kitko dėl to F2, jeigu jis tikrai paleidžia bios’ą, tai reikia labai greit jį paspausti, nes gi tas gate’as greit labai kraunasi 😀

%d bloggers like this: