[I] Manote, kad Jus apgaudinėja? Kreipkitės į tas tam tikras institucijas.

Paskutiniu metu teko susidurti su nelabai maloniais ir pasakas mėgstančiais sekti pardavėjais ir kitais žmonėmis. Vieni sako, kad yra taip ir taip, nors kai pasižiūri į įstatymus ar jų pačių taisykles, jie patys prieštarauja savo ar kitų nustatytai tvarkai.

Vienas pardavėjas man buvo pradėjęs aiškinti, kad el. paštu atsiųsti paveiksliukai yra oficialūs dokumentai ir turi teisinę galią kaip ir rašytiniai, nors vartotojų teisių apsaugos tarnyba atsakydama į mano klausimą apie el. prekybą ir el. dokumentus parašė visai kitaip:

Paaiškiname, jog elektroninis laiškas be elektroninio parašo arba paprasto parašo neturi juridinės reikšmės, dokumentai be antspaudo ir parašo – taip pat.

Elektroninis laiškas turi juridinę galią, jeigu yra pasirašytas elektroniniu parašu arba atspausdintas iš el.pašto dėžutės  ir pasirašytas ranka.

Kitas to pardavėjo teiginys mane nustebino, kai jis pasakė, kad popierinio garantinio man išvis net ir nereikia, nes jie priima ir be dokumentų. O jų taisyklėse aiškiai parašyta:

Garantinis aptarnavimas atliekamas tik pateikus pirktos <…> kompiuterinės įrangos pasą.

Na ir suprask tu po galais kas čia per velnias sukasi aplink. Dar kartą peržvelgiu taisykles, o ten jų pačioj pradžioj juodu ant balto parašyta, kad jis duodamas su preke:

Visa mūsų parduodama kompiuterinė įranga turi garantinį laikotarpį. Šis laikotarpis yra nurodomas garantiniame pase, kuris pridedamas prie perkamos prekės.

Tai ką, perkant internetu jau nepasirašyti el. laiškai ir el. dokumentai valdo ir viešai skelbiamos taisyklės tokio tipo pirkimui nebegalioja ir jau tų popierinių dokumentų nebereikės rodyti? Kažkaip nemačiau dar įstatymų pakeitimų šiuo klausimu. Ar pražiopsojau…?

Tai va, po tokio gražaus susirašinėjimo, taip ir negavau jokio rašytinio dokumento, jokio tikslaus nurodymo, kur ir kaip pas gamintoją galiu savo rankomis pasitikrinti garantijos terminą. Sakė, kad jie nuskenuos ir žinos… Bet bet aš irgi noriu turėti tai, ką jie teigia, kad duoda, bet nedavė.  Dėl tokio mano noro, <5 proc. kalti adminai, kurie prigąsdino, kad būna parduoda prekes, kurioms gamintojas duoda tik 3 mėn., o pardavėjas sakė, kad metus ar daugiau. Paranoja, bet ką padarysi, pas pačius juodu ant balto parašyta taip. Negaliu pakęsti, kai rašo/sako vieną, o daro kitą.

O iš tam tikrų institucijų, gavau net kelis greitus atsakymus į man iškilusius klausimus, kuriuose nurodoma, kad kreiptis vis tiek reikia raštu į pardavėją ir jis privalo atsakyti į pretenzijas. Taigi, geriau visada kreipkitės raštu ir palikite kopiją pas juos, o sau pasiimkite originalus su jų parašais ir antspaudais, nes per 10 darbo dienų jie privalo atsakyti:

Pagal Vartotojų teisių apsaugos įstatymo 20 str. 2 d. pardavėjas privalo ne vėliau kaip per 10 dienų pateikti vartotojui išsamų motyvuotą rašytinį atsakymą.

Jeigu pirkote iš kitos Europos Sąjungos valstybės narės, Norvegijos ar Islandijos, tuomet:

Atsižvelgiant į EP ir Tarybos direktyvą 97/7/EB dėl vartotojų apsaugos, susijusios su nuotolinės prekybos sutartimis, tokia informacija, t.y. tiekėjo tapatybė ir adresas, prekė, kaina, pristatymo kaina, mokėjimo tvarka, sutarties atsisakymo teisė, informacija apie prekių priežiūros paslaugas ir garantijas ir kt., turi būti suteikiama raštu arba kita vartotojui tinkama ir prieinama ilgalaike forma. Tad galite reikalauti šios informacijos pateikimo raštu.

Vat ir galvoju ar man jau spausdinti prašymą, ar dar ne. O kaip sakant tas pirkimas gi buvo bandomasis, po kurio galėjo sekti kitas, bet dabar…

O dabar čia sugalvojau, o jeigu aš tą prašymą nusiųsčiau pasirašytą el. parašu, o ne popierinį? Neturėtų gi išbrokuoti… Gal kas žino? 🙂

Apie pow
Google+ URL - http://www.google.com/+powww

Komentarai uždrausti.

%d bloggers like this: