Pirkti, nepirkti, ieškoti, imti?

Pirkimas kai kuriems žmonėms yra laiko praleidimo būdas ir jie tiesiog nežino ką daugiau galėtų įdomaus veikti, jei ne eiti į parduotuves ir leisti pinigus, kurių dažniausiai ir taip neturi. Kiti, kurie jų(arba kai ko kito) turi daugiau, supranta, kad kam jiems eiti apsipirkti ir leisti laiką netikrame kultūros centre, jei gali užsisakyti internetu ir viską gauti į namus, o tą iššvaistytą laiką praleisti kur nors naudingiau ir gal net gi įdomiau.

O man pirkimas kartais tampa kančia, nes aš vis niekaip neišsirenku. Prieš perkant gi reikia išsiaiškinti kokia produkcija dabar yra parduodama, kokios jų galimybės, ar jos yra geriausios, ar nėra pasenusi technologija, ar kaina neperlenkta. Gi dabar vis kas nors keičiasi ir jei neseki naujienų imsi ir nusipirksi kokį senesnį daiktą ir po to turėsi problemų su atsarginėmis dalimis ar aptarnavimu, nes reikės ilgai laukti tų dalių ar išvis jų nebus 🙂 Kaip pvz. nusipirkau mobilų telefoną, visa charakteristika tiko, bet esmė, kad jis senas, nes jau gaminami atnaujinti modeliai, o jo programinės įrangos naujos versijos nebus, nes ji pritaikoma tik naujiems. Va tai tau ir nusipirk, nepatikrinęs kada ta prekė pagaminta ir ar ji nėra seniena. Taip ir “ieškau, ieškau“, kol galų gale vos ne imu betkokį arba net neperku 🙂

Kitas faktorius kiekvieną kartą mane sustabdantis tai vis iškylantis klausimas, o tai kokios el. parduotuvės dabar yra ir dar veikia? Po visokių skandalų su netikromis imituojančiomis parduotuvėmis, nesinori pirkti. Nors iš tiesų pirkti norisi, bet labai sunku surasti tas tinkamas, kurios turėtų tas prekes. Kiekvieną kartą vis galvoju, o jei noriu to – į kurią eiti, vis klausiu kas kokias žinote. Kartais aplankomos pateikia tokių staigmenų, kaip pvz. parduoda buitinę techniką ir zefyrus… Kiek teko analizuoti, dauguma tų girdėtų el. parduotuvių kainos beveik panašios, tik keletas laiko kainas 20-50Lt didesnes. Bet tai pasirodo, kad ta kaina nesvarbu, kad šiek tiek didesnė, reikėtų dar įvertinti ir pristatymo sąlygas ir kainą – beveik visose jau imamas bent 10lt mokestis už pristatymą. Vienoje net radau papildomą mokestį už tai, kad būtų galima pasirinkti pristatymo laiką. Va tai tau ir patogumas.

Dar kartą paklausiu kur perkate ne maisto prekes internete? Nerašykite, kad pirkote savo el. parduotuvėje ir pristatymas buvo geras. 😀 Nors galite ir parašyti.

Apie pow
Google+ URL - http://www.google.com/+powww

5 Responses to Pirkti, nepirkti, ieškoti, imti?

 1. MekDrop says:

  Šiais metais esu pirkęs iš JList, MyTrendyPhone bei iš Fortakas elektroninių parduotuvių bei krūvos žaidimų parduotuvių.

  JList maždaug per dvi savaites atsiuntė mano pirkinį iš JAV (buvau pasirinkęs oro paštu siuntinio pristatymo būdą). Labai patogu ten sekti kas vyksta su tavo siuntiniu. Nors muitų mokėti ir neteko, pats siuntimas ir prekė visgi buvo ne iš pigiųjų.

  MyTrendyPhone dar nespėjau atsiimti siuntinio (reikia nueiti iki pašto, kuris man nepakeliui), bet kol kas jų aptarnavimas labai man patinka. Jie neturėjo vietoj man norimo telefono kabelio, todėl parašė kelis laiškus, kaip šią problemą jie taiso bei kada bus galutinai išspręsta. Įdomu tai, kad ši parduotuvė sugebėjo iš Kinijos atsiųsti reikiamus kabelius per 5 dienas. Per kitas 2 dienas jie sugebėjo atsiųsti siuntinį iki Lietuvos.

  Fortakas nors ir negalėjo pasigirti gerais pilnaverte parduotuve, mano pagarbą šiais metais užsitarnavo labai geru supportu. Neradęs vienos prekės jų kainoraštyje (ant kurios “sukasi“ dabar blogeriams.lt), užklausiau jų – atsiprašė manęs, kad neturi ir pasisiūlė pristatyti (bei pridėjo prekę į savo kainoraštį). Nors pristatymas tos prekės nebuvo toks greitas, kaip ir norėjau (iki jų ofiso), tačiau kai tik gavo kaip visada perkant ką nors per jų parduotuvę, asmeniškai paskambino. Manau, tai labai puiku! Lyginant su SkyTech’u, kur reikia tampytis pasą (ar kokį pažymėjimą) atsiimant preke ir mokėti užstatą, toks Fortako aptarvimas tikrai padarė man įspūdį.

  Kas liečia amžiną klausimą, ką geriau pirkti, sprendžiu jį labai paprastai. Jei pats nelabai suprantu apie būsimą pirkinį, tiesiog nueinu į kokį Amazon.com ir paskaitau vartotojų atsiliepimų. Taip pat paklausiu forumuose, kuriuose renkasi atitinkamas sritis išmanantys žmonės (pvz. Games.lt ir BitePlius.lt klubai gali patarti dėl kompiuterinės įrangos; BitePlius.lt taip pat gali patarti ir dėl fotoaparatų kamerų;…) . Taip pat žvilgteliu ir į produktų apžvalgas (naudojuosi Google joms surasti). Visų apžvalgų neskaitau dėl laiko trukumo – skaitau tik paskutinę pastraipą, kurioje dažniausiai būna išvardinti produkto tiek geri tiek blogi dalykai.

  Taip pat noriu pridurti, kad jei produktui negalima atnaujinti programinės įrangos, nebūtinai jis nėra vertas dėmesio. Juk svarbiausia, kad produktas gerai veiktų 🙂

  • pow says:

   man tai fortakas nelabai patiko, nes kai kažkada pirkau, tai aš turėjau skambinėti ir aiškintis. čia turiu omeny, kai jau tas naujas fortakas atsidarė 🙂

   skaitant forumus paprastumas dingsta 🙂

   • MekDrop says:

    Vadinasi, gali būti, kad fortako aptaravimas banguoja

    Kartais kai kuriuos nelabai sudėtingus dalykus sugebu papasakoti labai sudėtingai… atrodo ir šį kartą su “paprastumu“ persistengiau… bet kuriuo atveju dažniausiai man užtenka komentarų Amazon.com. Jei daug gerų įvertinimų, arba blogybės man netrukdo – perku 🙂

    Forumuose sudėtinga būna tuomet, kai nežinai ko pati nori (t.y. kokias savybes turėtų turėti produktas?). Jei tai žinai, atsakymai labai tikslūs bus ir paprastai greiti. Šiuo būdu naudojuosi tuomet, kai Amazon.com neturi norimų produktų.

 2. Valdas says:

  Perku is dealextreme.com

%d bloggers like this: