Login 2011 ar LogOff 2011?

Login 2011 užrašinė

Login 2011 užrašinė

Atėjo ir praėjo net dvi dienas trukęs Login‘as. Greitai kažkaip, ypač pirma diena, kurią labiau bendravau su kitais, nei klausiau. Jeigu  tik kas būtų pasakęs, jog visi pranešimai bus ne valandą, o tik po puse. Apie tokią tvarką supratau tik antrą dieną, nes pirmą kai kas taip greit baigdavo, pagalvodavom, jog na ir vėl tie lietuviai nepasiruošę,  eidavom į kitą salę ieškoti dar turinčių ką pasakyti. Deja, ne visada pasisekdavo patekti į vidų – kartais ir tos mažesnės salės pritraukdavo daugiau klausytojų nei planuota. Bent tiek gerai, kad dvejose buvo po du įėjimus.

Kaip ir maniau į susidarytą tvarkaraštį nelabai žiūrėjau, nes bent šiek tiek pavėlavus į mažesnę salę nelabai kur ir tilptum kartais, tai tekdavo eiti kitur arba tiesiog pabendrauti su pažįstamais. O tai juk irgi gerai ar ne?

Kadangi tušinuko nebuvo mano rinkinyje ir laptopu nepatogu, tai neužsirašiau kur kuris ką sakė. Na ir tikėjausi gauti pristatymus paštu, gal dar gausiu? Pirmasis konferencijos pranešimas visai patiko ne tik man, bet ir kitiems. Tik kažkaip prisimenu tik lifto nuotrauką ir tai, kad viskas turi būti patogu, o ne tik funkcionalu. Norėtųsi dar kart peržiūrėti įrašą, nors ir pasirodė, kad ir taip viską žinau, bet kas iš to žinojimo, juk reikia veikti. Dėl panašios priežasties neklausiau ir diskusijų, nes kaip man vis atrodo, kad tos diskusijos tik ir lieka diskusijomis/tuščiomis kalbomis.

Rytis Laurinavičius „Individualios skaitmeninės komunikacijos galimybės“ Login 2011

Rytis Laurinavičius „Individualios skaitmeninės komunikacijos galimybės“ Login 2011

Antrasis aplankytas Ryčio Laurinavičiaus „Individualios skaitmeninės komunikacijos galimybės “. Parodė keletą elektroninio pašto rinkodaros nesėkmių, kai užsiregistravęs ir nurodęs daug asmeninės informacijos, vis tiek gauna visiems skirtą informaciją, nors ją galėtų individualizuoti. T.y. bent jau atskirti kur reklamą siunčia vyrui, kur moteriai. Na visa tai ką pasakojo žinojau jau seniai ir nesupratau kodėl taip trumpai, bet pranešimas patiko dėl pateiktų pavyzdžių, galėjo ir daugiau pateikti, bet ar tai tikrai ateitis? Tai jau seniai žinoma, bet niekas tuo nesinaudoja. O gal klystu?

Milo Yiannopoulos „Įkalinti tinkle: ką priklausomybė nuo interneto daro mūsų sveikatai, ekonomikai vei visuomenei?“ Login 2011

Milo Yiannopoulos „Įkalinti tinkle: ką priklausomybė nuo interneto daro mūsų sveikatai, ekonomikai vei visuomenei?“ Login 2011

Trečiasis buvo Milo Yiannopoulos pranešimas, apie mus, įkalintus tinkle. Na kai atėjau pradėjo kalbėti apie porgnografiją, po to pateikė stambaus žmogaus nuotrauką, tai ir nebeklausiau. Užtat labai išsamų aprašymą galite perskaityti Ekomonikoje pavadinimu „Login 2011: internetas kaip pornografija“.

Jonas Davalga „Aplikacijų pritaikymas ir nauda verslui. Ką iš to laimi Lietuva?“, Login 2011

Jonas Davalga „Aplikacijų pritaikymas ir nauda verslui. Ką iš to laimi Lietuva?“ Login 2011

Kitas pranešimas, kurį prisimenu, tai buvo Omnitelio „Aplikacijų pritaikymas ir nauda verslui. Ką iš to laimi Lietuva?“. Na ir pasakė, kad svarbiausias ir labiausiai saugomas žmogaus daiktas yra telefonas, nes jis visada šalia, mes be jo nė žingsnio nežengiame. Pateikė bankų sukurtų aplikacijų mobiliems telefonams pavyzdžių ir teigia, kad patogios ir tinkamos programos skatina vartotojų lojalumą, todėl išmaniųjų telefonų skverbtis pralenks nešiojamų kompiuterių. Programas reikia kurti telefonams, o ne kompiuteriams, ir jų ekranas yra vertingiausias. Taip pat, papasakojo apie jų iš idėjos rengiamas Omnitel programėlių dirbtuves, kurios vyko ir Login’e antrą dieną. Turimų sąrašą galite peržiūrėti jų puslapyje, kur yra ir tikrai neblogų. Gaila kai kurios tik jų klientams.

Kituose pranešimuose teko pabuvoti epizodiškai, nes vienas pasirodė neaktualus, kitas jau įpusėjęs ir nebe laikas buvo gilintis, kitur užimta, o diskusijos kaip jau rašiau kažkaip netraukė.

Po Login’o vyko blogerių susitikimas. Pasirodo jų susirinko tikrai nemažai, išeinančius keitė ateinantys. Priminė senais gerais laikais lankytus IRC mytus, tik šįkart pažinojau tik gal tris žmones. Na ir taip galvoju pakankamai daug.

Pirmasis antros dienos pranešimas apie tai, kaip muziejai ir galerijos bendraus su savo auditorija ateityje:

Antrąją dieną labai norėjau nueiti pasiklausyti Mads Holmen pranešimų apie mirštančius ir atgimstančius virusus, tiksliau pranešimo ir dirbtuvių. Deja, aš vis dar nesuprantu tai kas yra tos dirbtuvės? Kuo pirmasis pranešimas skiriasi nuo dirbtuvių? Na bet abu patiko. Juk visada daug įdomiau klausyti pavyzdžiais paįvairintų virusiniais video. Gaila, kad dauguma buvo matyti ne vieną kartą. Gal per dažnai į renginius eidavau praeitais metais?  Pirmąjį jo pranešimą galite jau peržiūrėti:

Video tikslas gali turėtų būti ne tik pralinksminti, bet ir suteikti naudingos informacijos. Taip pat, pakeisti elgseną ar gyvenimo būdą, kaip viršuje pateiktame video stengiamasi žmones pamėgti lipti laiptais, kurie skamba užlipus, ir nevažiuoti eskalatoriumi, ar laimėti visų viršijančių greitį sumokėtas baudas.

Jis gali būti naudojamas ir padėti savarankiškai išspręsti problemą susijusią su produktu – įmonės skelbia instrukcijas youtubėj ar savo puslapiuose. Prisimenu, kažkada prie siurblio buvo ne popierinė šimtalapė knyga, o diskas su įrašyta naudojimo video medžiaga… Mads Holmen dar kartą pakartoja žinomą tiesą, kad niekada negalima pamiršti pirkėjo. Juk žmonės, jei jų nepamiršta nusipirkus, tampa lojalesniais ir dalinasi gerais atsiliepimais nemokamai. Internetas įgalina tą ryšį palaikyti tiesiogiai, nebereikia pirkti reklamos televizoriuje, tiesiog pasinaudoti socialiniais tinklais ar savo puslapiu.

Dvyliktą valandą nusprendžiau užteks čia čiulbėti, reik pradėti užsirašinėti. Susikonstravau didžiojoje salėje arčiau scenos ofisą, nes ta pušku pušku zona per toli.

Mano ofisas Login'e 2011

Mano ofisas Login'e 2011

Kiti klausėsi arba dirbo tolėliau kur buvo elektros rozetės:

Login2011 rozečių zona

Taigi, tas pranešimas buvo Ben Hammersley pavadinimu „WEB 3.0? Kada nustosime apie jį kalbėti ir pradėsime naudoti?“, bet taip jo metu ir nepasakė kas per velnias tas web3, kad po to gavo klausimą iš salės kuo web2.0 skiriasi nuo web3.0.

 Ben Hammersley „WEB 3.0? Kada nustosime apie jį kalbėti ir pradėsime naudoti?“

Ben Hammersley „WEB 3.0? Kada nustosime apie jį kalbėti ir pradėsime naudoti?“

Na pasakė, kad web3 yra interneto platforma, apjungianti ir susaistanti mūsų realų ir virtualų gyvenimą.  Pranešimo metu jis vis kartojo, mes esame kitokie, nei vyresni ir privalome jiems paaiškinti ką mes dabar veikiame. Aiškinti ir aiškinti kas vyksta, kaip pasaulis pasikeitė. Na bet aš vis nesuprantu  kam to reikia? Ar mano močiutei neapsvaigs galva kai pradėsiu pasakoti kas yra internetas? Ar reikia pasakoti tik tam, kad senoji karta suprastų, jog internetas neturi valdžios ir cenzūros, kad mums nereikia jokių leidimų norint skleisti informaciją internete ir pasiekti plačią auditoriją. Nepatiko man šis pranešėjas, nes neturėjo prezentacijos. Gi taip įdomu pažiūrėti kokį atitikmenį ar pavyzdį ekrane, o ne tik klausytis.

Marta Ribele „Ar socialiniai tinklai yra verslas?“

Marta Ribele „Ar socialiniai tinklai yra verslas?“

Sekanti tema į kurią spėju pavėlavau buvo apie tai, ar socialiniai tinklai yra verslas. Na, kai atėjau pamačiau Baltijos šalių žemėlapį su skaičiukais ir ji sako, kad LT labiausiai naudojami socialiniai tinklai, o jame pagal procentus tai Latvijoje daugiausia. Tai taip ir nesupratau ar čia ne tą slaidą įjungė, ar kažką ne taip pasakė. Iškėlė klausimą ar vadovai turėtų būti ir naudotis Twitter’iu(kažkodėl užsirašiau janis_bergs). Įmonės tinkluose susiduria su keliomis problemomis, tarp jų ką daryti su rezultatais ir ką daryti su reakcijomis, net jei jos yra neigiamos. Kaip reikėtų į tai reaguoti ir jog jokiu būdu netrinti. Ką daryti su anoniminiais vartotojais ar uždarais tinklais, kur ne kiekviena įmonė gali patekti ir sekti atsiliepimus. Kaip pavyzdį pateikė Facebook ir Draugiems.lv tinklus, kurie turi daugiausia vartotojų ir kur įmonė negali pasiekti vartotojo sienoje tik draugams skelbiamos informacijos ir  tinkamai į ją  reaguoti.

Kushtrim Xhakli „Ar turi sėdėti ten, kur yra tavo verslas?“

Kushtrim Xhakli „Ar turi sėdėti ten, kur yra tavo verslas?“

Dar vienas išklausytas ir gan įdomus Kushtrim Xhakli pranešimas pavadinimu  „Ar turi sėdėti ten, kur yra tavo verslas?“. Pasakė, kad dirbti galima bet kur ir nereikia jokio ofiso. šiuolaikinis žmogus yra iš interneto ir jei jų klausia, jie turėtų atsakyti ir nenustebinti pasakę, jog yra iš interneto, nes gali dirbti betkur, kur yra internetas. Paminėjo begalė įrankių ir pasakė, jog išbandykite visus nemokamus, pasirinkite geriausius ir naudokite toliau. Papasakojo ir kaip apėjo Coffee inn’o eilę konferencijoje tinkamai patwytinęs. Trumpai papasakojo  begalę naudingų įrankių, tokių kaip:

 • Quora – klausimų atsakymų platforma;
 • Podio – darbo organizavimo platforma, kuri dar tik bus paleista po keturių dienų;
 • PeerIndex – gauk socialinį indeksą pagal Twitter vartotoją;
 • NeighbourGoods – dalinkis su draugais ir kaimynais;
 • mixtent – atrask netoliese esančius talentingiausius;
 • TryMyUI – duok žmonėms išbandyti ir įvertinti tavo interneto puslapį;
 • ir dar daugiau prezentacijoje žemiau:

The Importance of presence, reputation, and working different

 Christian Heilmann „Ką daryti, kad internetas taptų dar geresnis?“

Christian Heilmann „Ką daryti, kad internetas taptų dar geresnis?“

Paskutinis pranešimas buvo, kaip dauguma sako geriausias tą dieną, ir vadinosi „Ką daryti, kad internetas taptų dar geresnis“, nors ant pagrindinės scenos ekrano buvo parašyta „greitesnis“. Visą pranešimą galite paklaustyti ir peržiūrėti pristatymą:

Kiti rasti atsiliepimai:

 1. Martyno Vareikio trumpu ir aiškiu pavadinimu „Login 2011“;
 2. Mindaugo pavadiniu „Karšti ir subjektyvūs įspūdžiai iš Login 2011“;
 3. Macinga labiau apie patį renginį iš savanorio pozicijos prisiLOGINom iš vidaus“;
 4. Garbanota ir teigiamai, ir neigiamai apie „Login“;
 5. Adomas gyvai rašė, viskas ten žemiau, tereikia paspausti Play „Login 20111 Live“;
 6. Gytis „Konferencija „Login 2011“: antroji diena
 7. Mantas, kuris nenorėjo, bet nuėjo ir sako, jog nenorės ir kitamet eiti į Login parašė „Login 2011 apibendrinimas“‘;
 8. ir dar daug kitų, kurie dar neatsigavo ir kada nors parašys 🙂

Jeigu pražiopsojote Twitter’io čiulbesius, tai skaitykite ten, kol jų nesunaikino laikas.

 

Tai laukiame Login 2012? Ar nepatiko šiais metais?

Apie pow
Google+ URL - http://www.google.com/+powww

15 Responses to Login 2011 ar LogOff 2011?

 1. Mantas says:

  Yra maždaug 0,5% tikimybė, kad ir kitąmet būsiu. Tokia pat tikimybė kaip ir šiemet. Gal netgi mažiau negu 0,5.

 2. Gytis says:

  Aš konferenciją vertinu labai teigiamai: išgirdau išties įdomių pranešimų, kai kurios idėjos labai įkvepiančios. Geriausi pranešimai: Aral Balkan ir Christian Heilmann, labai įdomius lietuviškus skaičius pristatė Paulius Insoda.

  Man atrodo kiekvienam konferencija patiko tiek, kiek jis/ji sugebėjo iš jos pasiimti.

  Skaičiau visiškai nusivylusio Manto apžvalgą ir natūraliai kyla klausimas: gal tau net “SEO klinikos“ mergaitės nepatiko?

  • pow says:

   na aš vertinu žinoma teigiamai, buvo minusų, bet sutikta begalė pažįstamų juos panaikino 🙂
   Tiesa, su tuo pasiėmimu. juk jei kažkas nepatinka, tai eik kitur – gi net keturios salės ir dar visokie žaidimai, kuriuos šiais metais kažkaip praleidau 🙂
   Jis gal Rokiškio labiau ieškojo… 🙂

   • Mantas says:

    True, pagrindinė užduotis buvo sutikt Rokiškį. Visgi teko planus atidėt kitam kartui, kai paaiškėjo, kad ano nėra.

  • Mantas says:

   Nu kodėl visiškai nusivylusio. Eidamas žinojau ką gausiu, tai per daug nebenusivyliau. Keletas pranešimų netgi patiko.

   O tos spamerės blondinės… Gaila medžių, kuriuos savo spamui sunaudojo. Nors jos pačios gal ir nieko. Čia kaip koks NKTV, kuo daugiau blondinių, tuo geriau, nes jos kompensuoja nusilpusį turinį. Hihi.

 3. Evaldas says:

  Nebuvau nė viename Logine, tikriausiai nebūsiu ir kitais metais, nes per brangu imti dvi laisvas dienas…

  O šiaip man nesuprantama konferencijos koncepcija, t.y. kam ji skirta. Interneto profesionalui, reliai darančiam įtaką internetui, jo plėtrai ir viskam, kas jame vyksta? Ar visokiems blogeriams, manantiems, kad jie daro kažkokią įtaką internetui plačiąja prasme. Tikiuosi, kad kada nors Mr. “Žudyk reklamą“ išgrynins“ šią konferenciją ir nebus ji kaip kokia pica, ant kurios sumetama viskas, kas randama šaldytuve.

  • Mantas says:

   Ten jau nei geekams, nei blogeriams nebeskirta. Ten kažkas panašaus dabar į reklamščikų rėmėjų virimą savo sultyse + keletą pasaulyje žinomų veidų, kurie pristatomi kaip renginio veidas.

   • Evaldas says:

    Žiūrėjau per 15min.tv pristatymą apie kažkokį internetinį “Power pointą“. Į tokį pristatymą neičiau netgi jei man mokėtų… Arba Maksimos reklama.

    • pow says:

     prezi.com spėju :)) kadangi anksčiau girdėjau ir mačiau nerealias prezentacijas, tai nėjau, bet negi taip blogai buvo? :))

 4. Darius says:

  Aš tai pirmą kartą atvykau į Login’ą, ir ko gero, galiu pasakyt, jog labiausiai patiko blogerių susitikimas… TIk tiek, kad kostiumo švarką pavogė kitam bare.
  Šansų, kad būsiu kitam Logine yra lygiai tiek pat, kiek ir šiam – jeigu darbas apmokės bilietą 🙂

  • Darius says:

   Ai, ir dar patiko, jog vietoj švarko Dievas įtekė SEO 1500lt kuponą 🙂

   • pow says:

    pirmą kartą visada turėtų patikti, nebent buvo per dideli lūkesčiai 🙂
    aš tai eisiu, jei išleis, o kaina tai ne tokia ir didelė bent kol kas 🙂

    Tai jau iš Būsi Trečias kažkas išsinešė? 😀

 5. Atgalinis pranešimas: Ateities darbo vieta – Convofy | Socialiniai tinklai

 6. Atgalinis pranešimas: Login 2011: informacija, statistika, įrašai « Blogeriams.lt

 7. Atgalinis pranešimas: Socialiniai tinklai įmonėms | Hub Vilnius

%d bloggers like this: