Kaip sukurti savo apklausą – Google dokumentų formos

Norite greitai sukurti apklausą ar registraciją internete? Galite kaip visada naudotis visokiomis apklausų kūrimo svetainėmis arba tiesiog imti ir paspausti ant Google nuorodos į dokumentus. Na toje meniu juostoje viršuje, kai tikrinate savo elektroninį paštą.

GoogleJuosta

Google meniu juosta - ieškome dokumentų

Kairėje pusėje galime pasirinkti kokį dokumentą norime sukurti. Kadangi norime sukurti apklausos anketą arba registraciją, pasirenkame kurti Formą.

sukurtiFormaGoogleDocs

Google dokumentuose kuriame naują anketos formą

Atsidariusiame lange jau mums pateikiamas kelių klausimų pavyzdys, kurį galime redaguoti ir pritaikyti savo reikmėms. Leidžiama nurodyti klausimą, pagalbos tekstą ir nustatyti atsakymo tipą(tekstas, pastraipa, pasirinkimas iš sąrašo ir pan.). Lietuvių kalba tie pasirinkimai šiek tiek miglotai suprantami, bet sukūrus keletą anketų įprantama. Jeigu reikia, galima padaryti atsakymą privalomą ir palikti varnelę prie atitinkamo žymens. Turėdami vieną klausimą, galime jį paprasčiausiai nukopijuoti paspausdami 3 mygtuką ir pataisę turėti antrą. Jeigu norima ką nors pakeisti, reikia spausti ant redagavimo mygtuko (nr. 2). Spausdami daug kartų ant trečiojo galime sukurti įspūdingą apklausos ar registracijos anketą, kuri gali būti peržiūrėta paspaudus ant nuorodos prie ketvirto numeriuko. Bet ar Jus tenkina tokia sausa forma? Manęs tai ne, todėl siūlau spausti ant mygtuko šalia pirmo numeriuko.

GoogleDocsForma

Google Docs nauja forma

Tikra forma turi būti graži ir spalvota, todėl renkamės pagal skonį ar poreikį iš jau sukurtų ir siūlomų šablonų, kurių šiuo metu yra net 97. Gal bent viena tiks?

googleDocsFormuPasirinkimas

Google Docs formų išvaizdos pasirinkimas

Su šablonu ji atrodo daug geriau, nei paprasta. Galite išbandyti sukurtą formą. Šablono neverta naudoti tik tuomet, jei ketinate integruoti į savo puslapį.

Tarkime, jau turime norimą formą ir ką toliau su ja veikti? Pirmiausia, ją išsiunčiame visiems, kas turi atsakyti, arba patalpiname nuorodą savo svetainėje ir laukiame kol kas nors atsakys. Prieš tai galime užsisakyti pranešimus apie atsakymus. Tam reikia atsidaryti formą skaičiuoklėje, t.y. paspausti ant „Žr. atsiliepimus“ ir pasirinkti „Skaičiuoklė“.  Atsidariusioje lentelėje viršuje dešinėje ieškoti mygtuko pavadinimu „Bendrinti“. Pasirinkę pirmąjį meniu punktą galime pasidalinti rezultatais su bendradarbiais, nurodydami jų el. pašto adresus. O pasirinkę paskutinį pavadinimu „Nustatyti pranešimo taisykles“, galime nurodyti kada norime gauti pranešimą apie pakeitimus dokumente/formoje:

googleDocsNustatytiPranesimoTaisykles

Google Docs nustatyti pranešimų siuntimo taisykles

Ir nereikia nieko prašyti, galima viską patiems. Nebandysi, nepadarysi.

Apie pow
Google+ URL - http://www.google.com/+powww

13 Responses to Kaip sukurti savo apklausą – Google dokumentų formos

 1. Johnsonas says:

  Geras gidas 😉

 2. praeivis says:

  O kaip ten redaguoti formos elementus arba ištrinti kokį nors elementą? Su FF kažko sunkiai sekasi su tom Google Forms 😐

  • pow says:

   užeini virš norimo redaguoti/trinti objekto ir spaudi ant pieštuko dešinėje(pažymėtas dvejetu paveiksle) arba šiukšlinės(nepažymėjau:D) 🙂
   Aš tik FF naudojuosi, na kartais Chrome… 🙂

 3. Linas says:

  Viskas gerai su tom formom Firefoxe. Vakar kaip tik ir bandžiau žaisti su formomis.

 4. liepa says:

  O kaip apskaityti, kad vienas zmogus anketa uzpildys tik viena karta?

  • pow says:

   kuo blogai pagal įvestą asmeninę kontaktinę informaciją? IP neįrašo į apklausos rezultatus.

   • Vytautas says:

    o kur įvesti asmeninę kontaktinę informaciją? Duoti paprastą tekstinį laukelį?

    • pow says:

     jei užtenka vienos eilutės – “tekstas“, jei reikia kelių eilučių, tuomet “pastraipos tekstas“.

 5. Audrius says:

  Klausimas,

  Noriu sukurti registraciją į 10 renginių. Tarkim pirmieji dalyviai gali pasirinkti į kurį renginį jam patogiau eiti nes kiekviename renginyje turi būti ribotas skaičius žmonių, tarkime 25. Kaip padaryti kad, jei yra 25 užsiregistravę asmenys, jam nebeleistų registruotis ir rekomenduotų pasirinkti kitą grupę?

  • pow says:

   va čia tai klausimas 🙂 Gerai nesinagrinėjau paskutiniu metu Formų galimybių, bet jei reikėtų 10 formų, kurčiau dešimt atskirų, tik su skirtingomis datomis arba vieną su norimos datos pasirinkimu. Tik deja, neįsivaizduoju kaip šioje formoje būtų galima uždėti limitą. Man kažkaip gal lengviau būtų suprogramuoti 😀

   Apklausoms/registracijoms, kuriose yra dalyvių limitai ir norima iškart matyti pokytį, galima naudotis http://www.eventbrite.com/ Tik jei renginys visgi yra mokamas, tai nelabai gerai 🙂 Geriau tuomet imti tą google formą, ir tiesiog rašyti, kad užsiregistravę lauktų patvirtinimo pvz. per dvi paras.

 6. asai says:

  O kaip butu galima padaryt, kad ne tik klausimai mano tinklapyje matytusi, bet ir patys atsakymai? Kaip padaryt, kad zmones matytu kaip jie balsuoja. Sakykim galetu buti ir taip kai atsako, zmones mato rezultatus koks isvis yra balsavimas ir kaip kiti balsuoja, kokios tendencijos.

  • pow says:

   “Forma“ > “Rodyti atsakymų suvestinę“ gali pažiūrėti gražią formą, bet kaip ją viešai įterpti, tai neradau. Čia labiau apklausos įrankis susirinkti informacijai, o ne ją viešai skelbti. Jei nori, kad iškart rodytų, tai reikia kitus įrankius naudoti.

%d bloggers like this: