Pagal pageidavimą

Važiuoju į parką, bet nevežu...

Važiuoju į parką, bet nevežu...

Vieną dieną nutariau, jog užteks vaikščioti pėsčiomis ir reikėtų šiek tiek pasivažinėti autobusu. Kaip visada nukeliavau į vap.lt esantį optimalaus maršruto paieškos modulį. Jau porą kartų rašiau apie linksmus pasiūlymus eiti pėsčiomis ar laukti visą naktį. Šįkart ieškojau autobuso, kuris važiuotų iki autobusų parko. Juk žinote – vakare visi gražiai rieda į savo parkelį, o man ten netoli ir reikėjo. Taigi, ką aš radau. Pasirodo, kad iki autobusų parko važiuojantys autobusai neveža. Būtinai reikia persėsti į troleibusą arba autobusą, kuris keliauja toliau. Įdomu pasidarė, nes man pasiūlė važiuoti autobusu, kuris važiuoja į parką, bet išlipti dviem sustojimais anksčiau ir persėsti, kad nuvažiuoti iki to parko. Beje, netgi pažiūrėjau tvarkaraščius, galvoju optimali paieška kvailioja – pasirodo, nekvailioja. Paskutinė stotelė tokia pati ir ten, kaip ir čia pateikiamuose abiejuose kelionės variantuose.

OptimalausMarsrutovariantaiLinkAutobusuParko

Optimalaus maršruto variantai link autobusų parko

Na aš niekaip nesupratau kaip taip gali būti, tai ir nelipau – gi net 2.5 Lt sumokėjau už bilietuką, negi dabar persėsiu? 🙂 Iš tiesų, tai teisingai pasielgiau, nes tas sustojimas nebuvo paskutinis – po jo sekė dar vienas, kuriame jau vairuotojas pasakė, kad paskutinis, bet visgi paklausė kur man reikia. Kai pasakiau, kad iki parko, tai pasakė, gal dar ir į parką nori? 🙂 Tai va, pasirodo tas sustojimas egzistuoja, tik jis turi kvailą pavadinimą „Pagal pageidavimą“ ir jame stoja tik pravažiuojantys, o ne atvažiuojantys. Tai kodėl tvarkaraštyje nėra tų dviejų sustojimų?

Sustojimas Pagal pageidavimą

Sustojimas Pagal pageidavimą

Ar matėte dar kur nors tokių stotelių?

Apie pow
Google+ URL - http://www.google.com/+powww

11 Responses to Pagal pageidavimą

 1. Valdas says:

  Tarp Sapiegos ir Silo stoteliu salia Natalijos kirpyklos Antakalnyje yra stotele “pagal pageidavima“ 🙂

  • pow says:

   o stoja ten tik kai paprašo kas? ar yra kokie mygtukai, kuriuos spaust transporte reikia?

 2. Mantas says:

  Aha, su šitom paskutinėm stotelėm yra nesąmonės kažkokios. Anksčiau, kol Antakalny gyvenau, tekdavo kartais šitais parkiniais autobusais pasinaudoti, tai paskutinė stotelė būdavo Kalvarijų gatvėj, berods „Naujakiemio“. Tau dar pasisekė, kad vairuotojas žmoniškas pasitaikė ir neišvarė lauk.

  Ta pareikalavimo stotelė yra dar Žalgirio gatvėj, artėjant prie Kalvarijų (5 autobuso maršrute).

  Ir tose stotelėse, kiek teko matyt gyvenime, tik vieną kartą moteriškė išlipo, prieš tai žodžiu paprašius vairuotojo. Vargu, ar mygtukai vairuotojams rūpi, dar neprisigyvenom iki tokių stebuklų.

  • pow says:

   Svarbiausia, kad neišvarė pramogų arenos sustojime, nes eiti pėsčiom ledu, tai ne pyragai :))

   Bent jau prie parko, tai aš mačiau kaip troleibusas sustojo, nes jis kaip rašiau ir yra pravažiuojantis. Nors dabar patikrinau, pagal maršrutą jis turėtų sustoti toliau… 🙂

  • pow says:

   šiaip galvoju, jeigu visos tokios būtų, tai kartais greičiau nuvažiuotų, bet tuomet tvarkaraščiai taptų nebereikalingi 🙂

   • Mantas says:

    Man patiko Reikjaviko sistema. Ten tik sustojimai pagal pareikalavimą, bet mieste yra kelios centrinės stotelės, kur vienu metu suvažiuoja visi to užkampio autobusai. Jeigu atvažiuoja per anksti, tai palaukia. Tokiu būdu grafikas neišsiderina.
    Be to, pagal praktiką, priklausomai nuo keleivių srautų, tą grafiką galima pritaikyt, kad sustojimai pagal pareikalavimą visiškai nesujauktų grafiko.

   • pow says:

    tai gal ir pas mus taip planuoja padaryt 🙂 Danijoj kiek prisimenu irgi reikdavo spaust, kad sustotų 🙂

 3. Atgalinis pranešimas: Tweets that mention Pagal pageidavimą « Perkam. Taupom. Neperkam. -- Topsy.com

 4. Turiu tokią stotelę šalia namų 😀 :

%d bloggers like this: