Verslauk! renginio steigiantiems savo verslą ataskaita

Verslauk! seminare

Trečiadienį vyko Verslauk! seminaras „Teisiniai tavo verslo pagrindai ir Investicijų pritraukimas“, kuriame buvo skaitomi trys pranešimai:

 • teisiniai tavo verslo pagrindai;
 • verslo idėjų vagysčių prevencija;
 • investicijų pritraukimas;

Mane labiausiai sudomino paskutinieji du nors verslo kurti kaip ir nesiruošiu, bet šį tą žinoti visada gerai.

Apie verslo pagrindus galėjo pasakoti ir pasakoti, bet turėjo labai mažai laiko, tai ne tiek daug ir išgirdome. Užsirašiau tik pakopas ką po ko reikia daryti ir kiek minimum pinigų prireiks. Taigi, sakė, kad reikia bent 824 lt steigiant uždarą akcinę bendrovę, neskaitant  10k litų. Iš tų 824 litų 500 lt tektų notarui, kur ši suma buvo parašyta su žodeliu NUO, t.y. nuo 500 iki ~3000 tos paslaugos gali kainuoti. Jeigu norite sužinoti daugiau, laukite gal bus patalpinti pristatymai viešai arba atakuokite 🙂

Antroji dalis buvo apie verslo idėjų prevenciją, kuri įdomi buvo ne tik dėl beta.lt šiokio tokio skandalo, bet ir dėl to, kad dar studijuojant universitete per teisės paskaitą pasakojo, kad idėja tėra tik idėja ir dėl jos vagystės nepaduosi į teismą. Tai va, čia sužinojau, kad dar gali būti ir tokie ikisutartiniai santykiai, kurie apima derybas. Šios derybos turėtų būtų ne tik žodinės, bet ir nuolatos ir teisingai protokoluojamos, t.y. sudaromi:

 1. preliminarios sutartys;
 2. ketinimų protokolai;
 3. nesutarimų protokolai;
 4. susitikimų protokolai – dokumentas su tiksliai aprašytu susitikimu, t.y. kas ką pasiūlė ir pan.;
 5. konfidencialumo įsipareigojimų nustatymas – reikėtų pasirašyti iki derybų pradžios ir nustatyti kas yra pažeidimai ir baudas už jų nesilaikymą;

Kaip matote, visa eiga turėtų būti fiksuojama raštiškai, kad būtų galima atsekti įdėtas šalių pastangas ir elgesį ir gauti nuostolio atlyginimą.

Vėliau pasakojo apie patentą, ką galima patentuoti ir kam jo reikia. Sakė, kad tai išimtinė teisė gauti komercinės naudos ir galimybė kontroliuoti. Vėliau kaip ir turėtų būti pateikė skaičiukus, kiek visgi patentas kainuoja. Jeigu norėtumėte turėti patentą LR 20-iai metų, jums reikėtų sumokėti per visus tuos metus apie 16 tūkstančių litų. Žinoma, galima išsipirkti patentą ir metams, bet čia jau paskaičiavo su perspektyva. Pamatę tokius skaičius dalyviams greit kilo klausimas kokia iš tokios apsaugos, kuri galioja tik Lietuvos teritorijoje. Nauda tokia ir yra, kad tai išradimo apsaugos garantija. Jeigu turite klausimų, galite užduotį klausimą valstybiniam patentų biurui ar tiesiog pasiskaityti jau iškeltus klausimus ir jų atsakymus.

Trečiasis pranešimas buvo skaitomas greitakalbio Roko Tamošiūnas iš OpenCoffeClub apie tai, kaip pritraukti investicijų. Hmm, užsirašiau, kad gauti pinigų = daug dirbti 🙂 Jis papasakojo nemažai apie visokius rizikos kapitalistus:

ir akseleratorius(bootcamp):

Apie paskutinįjį galėsite išgirsti ir Hub Vilnius renginyje. O Verslauk! organizuoja dar vieną seminarą tik šįkart apie viešo kalbėjimo meną. Sudalyvausite bent viename?

P.S. Jeigu kur nors suklydau, pataisykite 😉

Apie pow
Google+ URL - http://www.google.com/+powww

3 Responses to Verslauk! renginio steigiantiems savo verslą ataskaita

 1. bbzn says:

  uzsiregistravau i verslauk kalbejima 🙂

 2. bbzn says:

  galbut tada ir susimatysime tenais 😉

%d bloggers like this: