Suteikta nuolaida – galimybė nevaržytai klysti?

Visi kalba apie autorių teises, o aš apie…  daiktus ar paslaugas.

Tarkime, kad studijuojate universitete ir esate vienas iš tų laimingųjų, kurie už mokslą nemoka, o gal net gauna stipendiją.  Tai va, ateina vieną dieną  dėstytojas į paskaitą ir ima skaityti iš monitoriaus ekrano/knygos? Yra visa reikiama įranga: kompiuteris, projektorius, ekranas, bet apie pristatymą jokios kalbos.  T.y. gal labiau apie tinkamą, kuris yra parengtas laikantis tam tikrų reikalavimų, o ne begalė sugrūsto teksto į kiekvieną lapą. Kodėl jie nesugeba parengti pristatymo? Ar gal jau visi moka? O kaip tada, kai ateini į paskaitą, bet dėstytojas nepasirodo ir net nepraneša niekas el. paštu. Ar jau visada žinote iš anksto, kad paskaitos nebus? Žinote, senokai studijavau universitete, gal kas ir pasikeitė… O vat jeigu iš tiesų nepasikeitė, ar pasiskųstumėte kam nors? Studentų skyriui, dekanatui, studentų atstovybėms, pačiam dėstytojui ar tiesiog manote, kad jei jau gauni nemokamai, tai džiaukis ir tylėk, kol dar neišmetė ar nesumažino pažymio balo? Manau, kad sėdėjimas tyliai padeda tik kai nieko nemoki. Bent jau aš kai studijavau, galvojau, na jei reikėtų kelis tūkstantėlius sumokėti už studijas, tai jau pakelčiau vėjus už tokius dalykus, bet kai nemokėjau… Na patys suprantat, bandžiau taikytis su tuo. Nemeskit akmens, nenoriu 🙂 O dabar labai nuoširdžiai tikiuosi, kad viskas jau pasikeitė.

Kitas pavyzdys. Kažkada pirkau lovą. Jos dažniausiai susideda iš trijų  dalykų: pačios lovos, kur ten kelios lentos kaip sakant, grotelių ir čiužinio. Šiuos visus tris daiktus reikia pirkti atskirai, gali rinktis pagal firmą, kainą, grožį, kokybę ir dar bent kokį kitą kriterijų, kurį susigalvosi. Ir kaip tyčia viskas virto vos ne tragikomedija. Po maždaug mėnesio pranešė, kad tos lovos nebegamina ir imkite arba kitą, arba galime pabandyti pagaminti panašią. Sakote, maža čia tų lovų. O jei kai kas ją pirko iš komplekto ir vieną prekę jau turi namie… Visgi aš ne apie tai. Kadangi, jos jau kaip ir nebuvo, šiaip ne taip pasiūlė iš ekspozicijos/rūsio – turėjo vieną pilną ir dar tris lentas nuo kitos. Leido man išsirinkti labiausiai patinkančias(lentas), dar pažadėjo padaryt nuolaidą. Bet kas ta nuolaida, kai ji jau tokia apdaužyta ir neaišku kiek metų ten jau stovėjo. Kai nuėjau atsiimti/pažiūrėt darbuotojai paklausė kiek kainuoja ji(~500lt) ir vos ne šaipytis pradėjo, ką tu čia per lovą perki, ir taip vos ne nemokamai imi. Bet, kas čia per požiūris? Tai jei jau pigi prekė, tai ne prekė? Tai ką man dabar daryti, jei tie brangūs blizgučiai nepatinka? Ir atleiskite, bet negaliu susilaikyti, kas per idiotai galvoja, kad ant tos lovos iš keturių lentų galima iškart miegoti? Gi rašiau pradžioje, kad reikia dar čiužinio ir grotelių(dar ~2k litų).

O ar teko kada laimėti kokiame konkurse? Man teko ir ne vieną kartą, kol galiausiai nusibodo. Kartais atėjus atsiimti kai kurie žmonės žiūri į tave taip kreivai, kad geriau jau nebūtum laimėjęs.  Jie gi turėtų džiaugtis kitiems dalindami dovanas ir keletą akimirkų trunkančią laimę ir džiaugsmą. Vieną kartą išvis pasakė, kad jie tokio konkurso net neorganizavo! Juokinga buvo tik vėliau, kai išsiaiškino ir nuoširdžiai atsiprašė(nebepykstu:)), o iš pat pradžių pikta dėl organizatorių nesusikalbėjimo su atsakingais darbuotojais.

Ar kada teko išgryninti nuolaidų kuponus ar šiaip kuponus apsipirkimui? Prisimenu  nuotaika buvo sugadinta. Vos ne apsiperki čia nemokamai, tai ir skaičiuokis, nieko neklausinėk.

Visgi geriausia, kai kažkada buvo taikomos nuolaidos tam tikroms prekėms(ne toms, kurios su broku) ir aš pamačiau, kad iš komplekto viena buvo nekokybiška ir paprašiau pakeisti. Tai man pasakė ji ir taip su nuolaida, ko tu dar nori… Tai ką rimtai viskas, kas su nuolaida nekokybiška?!

 1. Ar paslauga/prekė, kurią gauni su nuolaida ar net nemokamai, savaime suprantama gali būti bloga?
 2. Ar tai, kad tu už juos nieko nesumokėjai, reiškia, kad tu negali skųstis, kad kažkas ne taip?
 3. Ar kada nors laimėję, gavę kuponą nesijautėte lyg išmaldos prašytojai bandydami juos panaudoti/išgryninti?

P.S. Aš iš marso ar mėnulio, dar neapsisprendžiu, padėkit…

P.P.S. jei norite pabandyti per penkiolika minučių parašyti tinklaraščio įrašą, kaip tai padaryti galite rasti čia. Parašykt ar pavyko. Man tai ne 🙂

P. P. P.S. ir jei dar neužpildėte anketos, tai užpildykite.

Apie pow
Google+ URL - http://www.google.com/+powww

9 Responses to Suteikta nuolaida – galimybė nevaržytai klysti?

 1. lyja says:

  na, dėl studijų galiu pasakyti taip: nesvarbu kad moki už studijas (aš mokėjau), bet jei keli vėjus (nes gi už paslaugą sumokėta!), dažniausiai į tave žiūri kaip a) ko tu čia studente išsivaizdini arba b) ateina čia visokie “bambukai“, kurie nori diplomą nusipirkti. O jei vis tik pabandai reikšti nepasitenkinimą, gali būti tikra (-s), kad per egzaminimą, diplomų gynimus atsiimsi už savo “akiplėšiškumą“ 🙂

  Loterijose nelaimiu, tai negaliu pasidalinti patirtimi :/

  • pow says:

   apie tą B variantą niekad negirdėjau 🙂 nebent čia turima omeny visi tie, kurie renka penketus, kad tik gauti diplomą ir dar dėl kažko pyksta :))

   • lyja says:

    žinoma, yra (buvo) ir tokių, bet jei nurodai dėstyttojams jų klaidas, tai gali susilaukti “siurprizo“. bet tai tik mano asmeninė patirtis 🙂

   • pow says:

    ta prasme neprileido prie egzaminų? 🙂

 2. lyja says:

  na, ne taip žiauriai, bet gali ir mažesnį pažymį parašyt ir nervus per egzaminą/gynimus patampyt 🙂

  • pow says:

   tai tuomet nieko tokio, gi visas gyvenimas kartais ir taip būna tik nervų tampymas – pripratino iš anksto :)))
   Visgi, kas iš tų pažymių, jie reikalingi tik pusei metų 🙂
   o dėl loterijų, tai tu pabandyk tas, kur nieko nereikia mokėti, tiksliau FB’e :)) gal nusišypsos ta laikina sėkmė 🙂

   • lyja says:

    tai žinoma, kad nieko čia baisaus – tiesiog kaip tame anekdote: “..o kartėlis tai liko..“ 🙂
    esmi non-FBooker 🙂 dėl privatumo dalykų
    nors niekada nesakau niekada 🙂

   • pow says:

    ir FB’e galima būti privačiu slaptu žmogumi, bet žinoma, geriau ir nepradėti, kol niekas neverčia 🙂

 3. lyja says:

  na, taip – galima panašiai kažką sukurti kaip ir “Perkam. Taupom. Neperkam“ su fraktalų avataru 🙂 bet tada reikia tikslingai kažką veikt, o jei šiaip (visi eina ir man reikia), tai neverta

%d bloggers like this: