StartupJam Baltics II

Jau rašiau apie pirmas dvi dienas. O sekmadienį viskas prasidėjo nuo ryto, bet vėliau, nei nurodyta programoje, bet bent man buvo įdomu paklausyti, ypač tokioje šiltoje ir draugiškoje aplinkoje. Pirmasis pristatymas buvo apie tai, kaip rengti-vesti pristatymą. Prisipažinsiu, aš irgi galvojau, kad tokios temos visgi labai reikia, tik nesiryžau, nes ne visi moka daryti prezentacijas ir juo labiau jas pristatyti.  Tai kodėl visi deda krūvą teksto į vieną lapą? Universitetų spraga? Užtektų ir vieno žodžio!

Po to buvo pristatomi baltarusių organizuojami renginiai:

  • MediaBarcamp, kuris vyks Lietuvoje birželio 3-6 dienomis, nes pasirodo Baltarusijoje tokiems šiek tiek problematiška… Registracija iki rytojaus, dalyvausite?
  • Urban Action Forum – aktyviems ir iniciatyviems žmonėms. Kito puslapio neradau, bet jei norėsite susirasit. Pristatė pirmąjį forumą ir pranešė, kad jau bus ir antras.

Sekantis pristatymas buvo „Kurk Lietuvoje“ tarptautinės vasaros meno akademijos pristatymas. Kaip sakant dar vienas renginio pristatymas, kuris laukia norinčių prisidėti ir padėti.

Dar buvo MS Silverlight pristatymas –  parodė kur jis naudojamas, ką galima susikurti ir kur panaudoti. Jeigu norite pamatyti ką per visą konferenciją pristatinėjo Microsoft, tai pristatymus galite imti iš čia.

O popiet  vyko idėjų pristatymas potencialiems investuotojams, kurį jau aprašė  Voras. Komisija išsirinko vieną – manodrabuziai.lt (pristatymas), kuris yra skirtas keistis, parduoti, pirkti nereikalingus drabužius. O žiūrovai irgi vieną labiausiai patikusį – Toostis (pristatymas), kuriame yra skelbiami renginiai. Iš tiesų man šitie neypatingai patiko, o nuomonė labiau sutapo su ERP, kurie nori investuoti ir pasirinko du projektus:

  • SmakujeMi – na aprašymo nėra jų puslapyje, tai papildysiu vėliau 🙂
  • E-taksi – internetinis taksi iškvietimas. Tinka tiems, kas nemėgsta kalbėti telefonu ir bando sutaupyti.

Keisčiausia, kad šių idėjų buvo šiek tiek per daug – net keturiolika. Kai kurios išvis neaišku kokiu tikslu atėjo. Reikėjo jas leisti pristatyti Barcamp’e, o ne Pitch dalyje, nes jau darėsi nuobodoka ir tikrai neaišku ką jie čia veikia. O kai kurie per visą renginį pristatinėjo net dukart. Gaila, kad bent viena idėja pirmą kartą buvo pristatyta daug geriau…  Galiausiai ir juokingiausia buvo, kai prisistatė JCI ir sugalvojo apdovanoti kelis projektus, kurie, kaip supratau net nebuvo pristatomi šiame renginyje… Blogiausia, kad kai davė apdovanojimus, nepasakė už kokį projektą, o tik pavardes. Tai va, didžiausias grybas yra ši dalis – net nematau jų prie rėmėjų.

Dar nepaminėjau, kad visgi buvo grupė žmonių, kurie dirbo visą savaitgalį ir bandė kažką sukurti – tai Video Camp. Jie tiesiog buvo pristatyti labai netinkamu laiku, bet kiek suprantu kur toliau kurti jau rado – Saulėtekio slėnyje.

Jeigu norite pažiūrėti nufilmuotą medžiagą, ja galite rasti UStream kanale. Tik sumažinkit garsą, nes kokybė prastoka, bet niekas nekaltas, kad neatvykot 🙂 Galite prisijungti Facebooke prie fanų.

Praleidot renginį, nes niekas nepasakė? Na iš tiesų, komunikacija buvo prastoka, tikiuosi kitą kartą bus geriau ir bent į Facebook kanalą bus pateikiama daugiau komentarų, atsiliepimų kas ką skaito, kokia dienotvarkė, kas vyksta/nevyksta, nuorodos į  pristatymus, puslapius ir pan. Juk taip norisi žinoti kas dabar vyksta, vyks toliau, patikrinti puslapį, apie kurį kalbama ir dar labiau nesinori konspektuoti 🙂 Jei nerasit tokio žmogaus, rašykit man 🙂

Beje, per konferenciją net keturiuose projektuose buvo sakoma, kad jų esmė – paprastumas, lengvumas:

Visi teigė, kad naudojamos populiariosios sistemos yra perkrautos bereikalingomis funkcijomis, nuorodomis ir dar kažkuo. Na neblogai – juk ne visi yra puikiai „kompiuteriškai“ raštingi, kad aiškintųsi ką kiekviena funkcija/mygtukas daro.

Na renginys pavyko, laukiu kito. Gal šįkart prisistatysiu 🙂

Apie pow
Google+ URL - http://www.google.com/+powww

2 Responses to StartupJam Baltics II

  1. Atgalinis pranešimas: MediaBarcamp 2010 « Perkam. Taupom. Neperkam.

  2. Atgalinis pranešimas: O gal užteks čia virtualiai reklamuotis? Susitinkam? « Perkam. Taupom. Neperkam.

%d bloggers like this: