Pomidorai ant palangės II – ver. 2010

šiais metais nepamiršau ir prieš beveik mėnesį pasodinau šiek tiek pomidoriukų. Na tas šiek tiek, tai daugiau nei 30, bet kelių rūšių:

 1. smulkiavaisiai balkoniniai Vilma;
 2. geltoni kriaušės formos „Yellow Pearshaped“;
 3. Red Cherry (UAB Dalema).

Ant pirmųjų abiejų parašyta, kad juos augina ir balkonuose. O trečiasis tai jau bus į tikrą žemę ir šiltnamį, nes turėtų būti aukštas(tikiuosi 2m :)).

Iš pat pradžių sodinau į kiaušinių dėklus, kartais mėčiau sėklų kiek papuola – ne visada po vieną į buvusio kiaušinio vietą. Užaugusius po daugiau nei trijų savaičių persodinau į šiek tiek didesnius indus, nes pritrūkau ir žemės, ir indų(su dviračiu sunku tempti:))

Balkoniniai pomidorai Vilma (šiek tiek per daug žemės gal pripyliau...)

Taigi, pirmosios rūšies išdygo nemažai nors lapukai-pomidoriukai dar maži. Labai maži. Šiaip lengva atskirti nuo kitų.

Geltoni pomidorai Yellow Pearshaped

Geltonieji išdygo netikėtai vešliai ir jau dabar  dideli. Matyt, per daug sėklų primėčiau 😀

Dalemos Red Cherry

Trečios rūšies(RedCherry) išdygo beveik kiek ir turėjo, tai iš atrinktų ir nesulaužytų teliko tik 8. Gaila.

Dar pasodinau šiek tiek Nojaus sėklų morkų, kurios panašesnės į burokėlius. Bandysiu užsiauginti bent vieną morką 🙂 🙂 🙂

Dalemos Red Cherry ir Nojaus sėklų morkos, kurių internete neradau

O kaip man sekėsi praeitais metais auginti pomidorus ant palangės ir balkone, galite pažiūrėt čia tik šiek tiek žemiau(I,II,III,IV). Visgi manau, kad juos nors ir norint auginti balkone ar šiaip ant palangės reikia pasodinti į kuo didesnį indą ar vazoną ir laistyti laiku.

P.S. Iš tiesų, tai sodinu/persodinu/auginu be taisyklių –  pagal nuotaiką 🙂

P.P.S. dar radau kažkokį pomidorų medį (aha, kaip pinigų :D), kuris vadinasi Cifomandra. Pakelyje buvo net 8 sėklos. Ieškau didelių, pigių ir nebaisių vazonų. Sodinsiu.

.“

Apie pow
Google+ URL - http://www.google.com/+powww

2 Responses to Pomidorai ant palangės II – ver. 2010

 1. Toma says:

  Praeitais metais as siltnanamyje auginau Red cherry. Jie tikrai auksti,, labai skanus, taciau paciu vaisiu buvo pagal kruma labai mazai, puole amaras, reikejo purkst. Siais metais ju nebeauginsiu. Nusipirkau “yellow p.“, vildamasi kad jie tilps i vazonus. Kadangi pas mane sviesos mazoka, daiginau anksciau, bet dabar ziuriu, kad kol kas jie savo ugiu neatsilieka nuo veisles kuri siekia 1.5 m ugio. o tikrieji vazoniniai (Venus) mazuciukai pypliai :DD Tik seklu pard. sake, kad lb puola ligos. Bet vis tiek bandysiu bent kelis daigus paaugint namie o kitus nesiu i siltnami, desiu ant lentynos virs papriku 🙂 Taip taupau vieta

  • pow says:

   aš tai šiais metais gal jau nebeauginsiu… 🙂 kažkaip mažai man jų užauga, nors taip faina nuo palangės pasiimti savo pomidoriukų. Arba tik šiek tiek mažiau, nes paskutinius porą metų augindavau daugiau nei 20 :)))

%d bloggers like this: