Pirkimas internetu V. Kelionių rizikos draudimas

Galbūt, jau dauguma internautų žino, kad galima apsidrausti vairuotojų privalomuoju civiliniu draudimu internetu. O ar kas draudėsi? Aš draudžiau prieš kelis metus. Nebeprisimenu kaip, bet viskas gerai buvo lyg ir 🙂 O šįkart sugalvojau pabandyti apsidrausti prieš išvažiuojant į kelionę.  Kaip ir prieš draudžiant dviratį,  atlikau “tyrimą“. Šįkart susiradau tik kelis puslapius, neberašiau jokių elektroninių laiškų, nes dauguma draudimo paslaugas teikiančių įmonių leidžia apsidrausti internetu.

Vienas iš pirmųjų išbandytų buvo bta draudimas. Prieš pasirenkant draudimą labai aiškiai parašyti žingsniai ir net įdėta video medžiaga(netikrinau). Taigi, kaip ir visur užpildžiau visą formą. Sustoti ir susimąstyti teko prie vieno laukelio, kur reikėjo nurodyti kelionės tikslą. O jų ten net šeši. Mano tikslas buvo pažintinė-poilsinė kelionė(manote kitaip? 😀 ). Deja, ten dar pastebėjau, kad yra toks tipas, kaip “laisvalaikio sportas“. Palyginau kainas vienu ir kitu atveju, antruoju mokestis daugiau nei dvigubai didesnis.  Čia ir buvo stop. Parašiau klausimą kas yra laisvalaikio sportas ir gavau atsakymą:

Privati kelionė dažniausiai būna komandiruotės,
poilsinės ir pan. Dviračių sportas (jei tai ne
profesionalios varžybos) yra "Laisvalaikio sportas",
į "Ekstremalų sportą" įeina raftingai,
skraidymai, alpinizmas ir pan.

Kaina dviem savaitėms nesužavėjo laisvalaikio sporto, nors dabar galvoju aš gi ne sportuot važiavau.  Ieškojau toliau.

Kitas buvo If draudimas. Deja, taip ir nesužinojau kainos, nes pačioje pirmoje formoje prašė užpildyti asmens duomenis.

AAAAAAAAAA. IR TIK DABAR PAMAČIAU  tokį pilką užrašą formos viršuje:

* Įmokos apskaičiavimui pakanka užpildyti geltonai pažymėtus laukus.

Nei to pilko užrašo nemačiau anksčiau, nei matėsi, kad vieni laukai pilki, kiti geltoni. Na baisu, reikia man naujo monitoriaus, nes spalvos vienodos atrodo 🙂 🙂 🙂  Tai va, dabar pabandžiau užpildyt tik tuos geltonuosius, ir nieko – “Sistema neprieinama dėl techninių kliūčių…“. Tai gal anksčiau nebuvo tų geltonų laukų? Žodžiu, if vis tiek atkrenta.

Trečiasis – PZU. Ir ką – nusivyliau. Prieš keletą mėnesių skaičiau apie paleidimą ir galimybę draustis užsiregistravus, bet tikėjausi, kad jie pasitaisė… Vis tiek prašo registruotis, t.y. suvesti vos ne visus asmens duomenis. Nesuprantu kam to man reikia,  kam jiems, tai suprantu. Aš gi tik tenoriu sužinoti kiek man kainuotų draudimas, o ne dalinti savo kontaktus visiems. Ir vėl atkrito. Beje, apmokėti galima tik per AB DnB NORD, AB SEB banko ir AB „Swedbank“  e-bankus. Mano banko ir vėl nėra…

Ketvirtasis bandymas – ERGO kelionių draudimas. Ech, ir vėl pirmąjame puslapyje prašo ne tik kelionės informacijos, bet ir kontaktinių duomenų ir mokėtojo asmens kodo, o tik tada apskaičiuoja kainą. ARGHHH. Vėl atkrenta.

Penktasis bandymas – Lietuvos draudimas.  Galų gale normali forma, nereikalaujanti asmens duomenų. Kaip ir pirmąjį kartą susimąstau ar turistinė, ar sportas bus mano kelionė. Pabandom abu. Kaina skiriasi dvigubai. Perskaitau taisykles, mano nuomone, man tinka turistinė,  nors nuojauta sako, kad 49% galiu klysti. Bet kiek supratau sportas yra treniruotės arba varžybos. Teoriškai aš nei treniruotis, nei į varžybas važiavau… Ir čia palieku atvirą klausimą. Visgi apsidraudžiau šiuo draudimu ir nieko neįvyko, tai ir nesužinosiu ir nepatarsiu kuriuo reikėjo draustis.

O  kelionių draudimas internetu Lietuvos draudime pakankamai lengvas ir intuityvus procesas:

  • užpildom visus su žvaigždute laukus apie kelionę;
  • gauname kelis pasiūlymus su kainom, draudžiamom sumom, įvykiais;
  • pasirenkam draudimo tipą (kuo daugiau norim apdrausti, tuo brangiau);
  • suvedam draudžiamo asmens informaciją ir gauname sąlygas;
  • apmokame (kokiu elektroniniu banku galima neprisimenu, bet atrodo, kad SNORO tarp jų nebuvo);
  • spausdiname polisą ir atmintinę.

Sėkmės keliaujant.

Papildyta(09-08-06):

jeigu nerandate kelionės tipo, kuris Jums atrodo tinkamas, tai gali būti, kad internetu negalima apsidrausti, todėl neskubėkite. Prieš draudžiantis internetu būtinai parašykite užklausą/emeilą ir įsitikinkite, kad Jūsų pasirinktas kelionės tikslas ir tipas/sudėtingumas tikrai yra toks, koks ir turi būti. Pvz., Lietuvos draudime apsidrausti internetu, kai kelionės tikslas yra alpinizmas negalima, todėl man pasiūlė paruošti sutartį el. būdu(09-07-10).

Apie pow
Google+ URL - http://www.google.com/+powww

Komentarai uždrausti.

%d bloggers like this: