Pirkimas internetu IV. Kelto bilietai

Vieną dieną perskaičiau velomanų forume kelionės į Kopenhagą dviračiu aprašymą. Geri prisiminimai apie gyvenimą Danijoje, vėl privertė susimąstyti ir apsispręsti šias priverstines atostogas praleisti ten. Parodžiau draugams aprašymą, sakė visai nieko, nesipriešino, tik liepė žiūrėti oro prognozę ir tik tada pirkti bilietus. O kadangi tema jau kaip ir pasako, kad kelionė įvyko, tai aprašysiu malonumus patirtus perkant kelto bilietus internetu.

Kelto bilietus bandžiau pirkti ketvirtadienį vakare, o keltas turėjo išplaukti kitą dieną 23 val. Reikia nepamiršti, kad registracija baigiasi likus valandai iki kelto išplaukimo. Taigi, buvo truputėlį daugiau nei 24 valandos iki išplaukimo ir keleivių pervežimo taisyklėse parašyta, kad

1.4 Bilietus rezervuoti galima ne vėliau kaip 21 dieną prieš išvykimą. Likus mažiau negu 21 dienai iki išvykimo, bilietus reikia pirkti iš karto juos rezervuojant.

Ką gi, maniau anokia čia problema sumokėti iškart per elektroninę bankininkystę. Taigi,  greit pasirinkau maršrutą Klaipėda-Kylis, datą, nurodžiau keleivių  ir dviračių skaičių DFDS LISCO keltų bilietų pirkimo sistemoje. Po to, pažymėjau Reclining Seat(gi pigiau). Beje, jeigu norimą dieną minusiukas, reiškias sėdimų vietų nėra 😦 Jei norit būtinai sėdimų – teks imti kitai dienai bilietą, t.y. viršuje kur nurodoma galima diena pažymėti  kitą rutuliuką ir atsiras galimybė pasirinkti norimą vietų skaičių. Taigi, ėjau toliau  ir suvedžiau keleivių informaciją, pasiruošiau atlikti mokėjimą. O ten bac, kreditinės kortelės numerį nurodyk ir kodą. AAAAA. O aš tikėjausi, kad bus nuoroda į elektroninę bankininkystę. Aš kreditinių gi neturiu!! Liūdnu žvilgsniu važiavau namo ir prašiau kortelės, kad nupirktų bilietus 🙂 deja, turima debetinė netiko. Tada netyčia kažkuriame meniu punkte radau informaciją, kad pinigus galima pervesti į sąskaitą ir buvo nurodyta visa informacija.  Tai ką, negi čia kankinsiuos, iškart ir padariau pavedimą. Gaila, skubaus pavedimo Lietuvoje jau nedarė, nes buvo po banko darbo laiko. Tai galvoju tiek to, vis tiek ryt iki pietų gal gaus. Ir ramiai nuėjau į Limp bizkit koncertą.

Kitą rytą darbe pasitikrinu paštą ir žiauriai nustembu, na gerai, ne žiauriai, aš to ir tikėjausi… Laiške parašyta, kad mano užsakymas atšauktas, nes nebuvo atliktas mokėjimas. Ir ką? Rašau emeilą į bookings. Gan greitai sulaukiu skambučio, kad mano pinigų jie negavo ir reikia nueiti į atstovybę susimokėti. Bet, bet,  sakau, aš jau padariau vakar pavedimą, turi šiandien pinigai įplaukti ir galėsim mes išplaukti. Sako, na gerai, patikrinsiu sąskaitą, kai ateis paskambinsiu. Tai ką, iki pietų ir po pietų jokio skambučio. Jau pradedu nervintis, gi iš Vilniaus į Klaipėdą dar reiks važiuoti.Visgi, neištveriu ir išsiprašau anksčiau iš darbo dėtis daiktų ir su mintimi, kad reiks labai greitai važiuoti į kažkokį ofisą Vilniuje, kokį dar nežinau… Namie galų gale susirandu kitą numerį ir prisiskambinu. Atsiliepusi moteris išklauso mane, giliai atsidūsta “ir vėl…“  ir praneša, kad įplaukos turi būti po 15val. Taigi, laukiu su nekantrumu dar valandą ir niekur nejudu nuo kompiuterio – juk jei patvirtinama rezervacija – emeilu gauni bilietą, kurį reikia pateikti registracijoje. Beveik puse keturių sulaukiu TO elektroninio laiško ir skambučio, kad jau išsiuntė ir galime išsispausdinti ir važiuoti. Tai aš jos klausiu  kur ten tiksliau važiuoti. Ji atsakė, kad …perkėla …. Tada paklausiau o kur čia yra, ji “o iš kur jūs važiuosit“, kai pasakiau, kad iš Vilniaus, ji toks jausmas persigando ir pasakė, taigi “NESPĖSITE“. Kaip manote, ji pagalvojo, kad mes su dviračiais iš Vilniaus planavome į Klaipėdą? Taigi, bilietų pirkimas baigtas ir mes ramiai išriedame mašina į Klaipėdą. Nuvykus viskas buvo OK. Kelionė sėkmingai pavyko, keltas LISCO Maxima labai patiko.

 

Kelte Lisco Maxima

Kelte Lisco Maxima

 

Tik aš vis nesuprantu kas sugalvojo nedarbo laiku neleisti daryti elektroninio skubaus pavedimo? Gal aš norėčiau, kad jis būtų skubiai padarytas ryte, kai tik pradeda tokius daryt? Ar taip visgi galima, tik aš kažko nežinau 🙂

Išvada:

jei neturite kreditinės, geriau nepalikite bilietų pirkimo paskutinei minutei.  O jei jau taip atsitiko, tai paskutinę dieną geriau pirkite agentūroje ar  perkėlos kasoje, tik nepamirškite, kad į kasas reikia daug ankščiau nei kelto išvykimo laikas atvažiuoti.

Gero kelio ir silpno vėjo!

 

———-

Papildyta:

beje, bandžiau krantas.lt užpildyt bilietų užklausos anketą, kaip ir viską užpildžiau, bet kažkodėl jokio atsakymo negavau. Po kelių valandų eilinį Spam’ą apie keliones ir akcijas gavau, kurias pastoviai gaunu(žinoma, aš jas užsakiau kažkada), o apie mano norimus pirkti bilietus nieko!…  Gal reiktų jiems susimąstyti?

Apie pow
Google+ URL - http://www.google.com/+powww

2 Responses to Pirkimas internetu IV. Kelto bilietai

  1. Atgalinis pranešimas: Dviračiu iš Vokietijos per Daniją į Švediją I. [Kiel-Puttgarden] « Perkam. Taupom. Neperkam.

  2. Tikrai pamokanti istorija…

%d bloggers like this: