Dviračio draudimas

Įsigijus naują ir gražų daiktą nesinori jo netekti 🙂 Jo vertė tiek grožiu, tiek kaina turėtų būti didelė kiekvienam pirkėjui. O man teko girdėti, kad pirkdamas dviratį, iškart gauni jį jau apdraustą(nuo vagystės).  IR dar teko girdėti, kad jei sugauna su vogtu dviračiu, tai turi sumokėt, jei ne penkis kart, tai dukart dviračio kainos. Bet šie gandai sklandė ne Lietuvoje, deja 🙂

Šiandien anksti ryte parašiau trumpą laiškutį kelioms greit rastom draudimo bendrovėm, užsiimančion negyvybės draudimu. O gal netyčia ir pataikiau į kokią, kuri tik gyvybės draudimu užssima 😀 Tai va, visoms išsiunčiau tą patį laišką, kuriame paklausiau ar draudžia dviračius. Laiške dėl visa ko nurodžiau kad, butas ~50kv.m., Vilniuje(visi sakė, kad niekas nedraudžia tų dviračių).

Iš septynių draudimo bendrovių atsakė penkios tą pačią dieną, kai kurios labai greitai 🙂 Deja, visos parašė, kad vien tik dviračio nedraudžia. Ir siūlo drausti būstą ir prie būsto papildomai imti dviračio draudimą. Galima drausti kai jis yra viduje būsto – juokinga žinoma, bet galima drausti ir  dviratį, kuris buvo prirakintas prie stacionarių objektų Lietuvos Respublikos teritorijoje, bet pavogtas. Žinoma, į policiją pareiškimą nunešti reikia.

Pagal gautus atsakymus sudariau tokią lentelę:

Mokestis Išskaita Namų turtas Už dviratį visam sutarties galiojimui Už dviratį vienam įvykiui iki
A 200 300 50 000 2000
B 380 200 50 000 5000 2000
C 300 50 000 1850
D 221 5000 2000
E 115 200 137 500 butas? 4000 1500

Mokėjimo sumos apytykslės ir gali kisti priklausomai nuo būsto kvadratūros, įrangos ar dar ko nors, ką tik sugalvos 🙂  Sumos buvo pateiktos pagal mano trumpą aprašymą. Draudimo bendrovės pavadintos tik raidėm, na koks skirtumas kur kokia, jei kam reiks, parašykit emeilą 🙂  Kai kurie laukeliai tušti, nes laiške ir prisegtuose dokumentuose nebuvo paminėta arba aš neradau.

Taigi, įmoka kaip matote skiriasi gan stipriai – daugiau nei tris kartus. o nurodyta išskaita panaši. Kiek žinau išskaitą galima keisti, tada didės draudimo įmoka. Bet man vis tiek kažkaip 300 atrodo daug, jei iš už 1500lt pavogto naujo dviračio sumos atimtų tuos tris šimtus 🙂 Žinoma, geriau trims mažiau, nei nieko… ir sulaužyta spyna prie radiatoriaus 🙂

Na priėjome prie dviračio vagystės atvejo, kai jis buvo LR teritorijoje ir prirakintas prie stacionarių objektų (spėju, kad jei parašyta “užrakintas“ tai  jis jau turi būti namie/garaže/uždaram kieme?). Kaip pastebėjau, kai kuriose yra minima vieno draudiminio įvykio maksimali išmoka ir maksimali išmoka per visą draudimo galiojimo laikotarpį, kai kur nebuvo nurodyta ar per visą, ar per vieną, tai įrašiau į vieno įvykio laukelį. Žemiausia 1500lt išmoka truputėlį mažoka, nes, mano nuomone, apie draudimą dažniausiai galvoja tie, kurie nusipirko būtent brangesnį dviratuką 🙂 Nors skaičiau, kad ir tie du tūkstančiai per mažai – juk yra ir daug brangesnių dviračių!

Žinoma, čia nepaminėta, kokie draudiminiai įvykiai apdrausti bute, kokios išmokos tam tikrais atvejais ir pan. Šiuo atveju viskas buvo kabinta prie dviračio. Kai kur buvo galimas minimalus būsto draudimas ir kaip priedas dviračio, o kai kur maksimalus būsto draudimas plius dviračio.

Pagal mokėtiną sumą, man patiko E, tik išmoka mažoka. Pagal pateiktą atsakymą į klausimą, rinkčiausi A, nors laiške nenurodyta ar per visus metus išmoka būtų iki dviejų tūkst. lt ar per vieną įvykį, dar stabdo ta didesnė išskaita, nei B ir E. Žodžiu, mano ir jūsų teisė rinktis 😀 Tik gaila, kad suvaržyta ta teisė – turi drausti būstą… O gal sandėliukas tinka? 😀

Jeigu prisigrybavau žiauriai, parašykite..  taisysiu ir perskaitysiu visas taisykles iš naujo. Labai jau jos ilgos :))

P.S.  Dar yra tokia Draudimo priežiūros komisija, kuri prižiūri visus 🙂

Reklama

Apie pow
Google+ URL - http://www.google.com/+powww

3 Responses to Dviračio draudimas

  1. Atgalinis pranešimas: Dviračio draudimas 2 arba elektroninis aptarnavimas « Perkam. Taupom. Neperkam.

  2. Rokas says:

    Panevezyje, Geguzes 20d. prie daugiabucio Basanaviciaus 3 , buvo pavogtas oranzines spalvos dviratis, firmos TEXO. Dviracio pozymiai: Amortizatoriai gale ir prieki, spidometras, sportine plati padanga gale, mirksiukas po sedyne, 21 begio, atsvaitai ant ratu, sidabrines spalvos deklas gertuvei. Pastebeje kazka panasaus praneskite situo numeriu 864341142 , labai busiu dekingas. (Dviratis gali buti perdazytas kita spalva, parduodamas turguje…)

  3. Atgalinis pranešimas: Pirkimas internetu V. Kelionių draudimas « Perkam. Taupom. Neperkam.

%d bloggers like this: